Haydar Baş

Haydar Baş hakkında merak edilen eğitimi, siyaset kariyeri, çalışmaları gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamlamış 1970 yılında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Sonrasında ise Bakü Devlet Üniversitesi’nden lisan üstü eğitim, doktora ve Profesörlük ünvanını almıştır. 28 Ocak 1947 tarihinde dünyaya gelmiş, aslen Trabzon Akçaabat’lıdır.

Eğitimci, yazar ve Siyasetçi Haydar Baş Bağımsız Türkiye Partisi’nin kurucuları arasında yer almış ve partinin Genel Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 2011 senesinde Genel Seçimlerde Demokrat Parti’den milletvekili adayı olan Baş, Mesaj Tv, Yeni Mesaj Gazetesi ve Meltem Tv medya kuruluşlarının sahibidir.

2020 yılında yaşanan Koronavirüs felaketinde hayatını kaybeden isimlerden olan Haydar Baş 14 Nisan 2020 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı ile birlikte ailesinden 8 kişinin daha ‘Covid-19’ testleri pozitif çıktığı belirtilmiştir. Trabzon’da özel bir hastane’de ailesi ile birlikte tedavi altına alınmış, 5 gün yoğun bakımda kalmış, ancak 73 yaşında yaşamını yitirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz