Hasibe Eren

Hasibe Eren İstanbul Üniversitesi’nde Piyasa araştırmaları ve Reklamcılık sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü tamamlamıştır.

Öğrencilik yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başlamıştır. 1997 senesinde Sıdıka dizisi ile tanınmış sonrasında Avrupa Yakası dizisinde Makbule ve Yalan Dünya dizisinde Gülistan karakterlerini canlandırmıştır.

Azra Akın ve Ece Hakim gibi oyunculara da oyuncu koçluğu yapan Hasibe Eren 2001’de reklam ve metin yazarı Togay Kılıçoğlu ile evlenmiş ancak 2007 yılında ayrılmışlardır. 1975 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir, aslen Kahramanmaraş Elbistan’lıdır.

Yeni sezonda Star Tv ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete dizisi oyuncuları kadrosunda yer almakta ve dizide Pelin karakterini canlandırmaktadır.

Rol aldığı sinema ve diziler;

Aile İşi, Pazarları Hiç Sevmem, Yalan Dünya, Yerden Yüksek, Adab-ı Muaşeret, Anlat İstanbul, Kıskanmak, Usta, Avrupa Yakası, Yağmur Zamanı, Oyuncak Fabrikası, Kibar Ana , Canım Kocacığım, Kaymaklı Ekmek Kadayıfı, Aşk Meydan Savaşı, Şaşı Felek Çıkmazı ve Sıdıka…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz