Hakkı Bulut

Hakkı Bulut hakkında bilinmeyenler kısaca hayatı, biyografi bilgileri. Özellikle kaç yaşında, aslen nereli, evlilikleri ve çocukları gibi bir çok soru merak konusudur.

2018 yılında kalp krizi geçiren sanatçı kaldırıldığı hastane’de kapalı by-pass ameliyat olmuştur. Ameliyat 4 saat sürmüş ardından yoğun bakıma alınmıştır.

Hakkı Bulut kaç yaşında, doğum tarihi, doğum yeri;

Arabesk müzik dünyasının usta seslerinden Hakkı Bulut 1945 doğumlu, 2018 yılı itibariyle 73 yaşındadır. Aslen baba tarafından Tunceli, Mazgirt İlçesi Aktarla Köyü nüfusuna bağlıdır.


Hakkı Bulut’un eğitim durumu, mezuniyeti;

İlköğretim eğitimini 5. sınıfa kadar doğup büyüdüğü köyünde okumuş ardından Tunceli’de Ortaokul 1. sınıfı, Mazgirt’te ise 2. sınıfı tamamlamış ve Adana Ceyhan’a taşınmış, 3. sınıfı’da Ceyhan’da okumuştur.

Adana Erkek Lisesi’ni tamamlamış, daha sonra dışarıdan Adana Öğretmen Okulu’ndan mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından bir süre öğretmenlik yapmış, aynı zamanda babasının saz çalmasından etkilenmiş ve müzik ile ilgilenmeye başlamıştır.

1967 yılında ise ilk plak çalışmasını gerçekleştirerek müzik dünyasına giriş yapmıştır. Leylam adlı bu plağında, müzik dünyasının usta isimlerinden Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik etmişlerdir.

O yıllarda, Ben Köylüyüm, Dokunmayın Dünyama ve Ben Buyum isimli eserlerle müzik kariyerinin sağlam temellerini atmış, günümüze kadar toplam 18, 45’lik pla ve 58 albüm çalışmasının altına imzasını atmıştır. Ayrıca 900 eserinin beste ve güftesi Hakkı Bulut’a aittir. Bunların yanı sıra, 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup adlı Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülü ile birlikte, geçmişten günümüze, bir çok kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödül almıştır.

Hakkı Bulut özel hayatı, evlilikleri, çocukları;

Hayatı boyunca tam 9 kez evlenen Hakkı Bulut’un ilk eşi Mukaddes Hanım’dır. Son eşi ise Saadet Hanım olan Hakkı Bulut’un Özbey isminde bir oğlu ve dört kızı vardır.

Hakkı Bulut’un unutulmaz eserlerinden bazıları, İkimiz Bir Fidanız, Son Mektup, Ben Buyum, Doğrumu Doğrumu, Ben Tövbemi Geri Aldım, İntizarım Var, Kıskanıyorum, Kul Hatasız Olmaz, Ağlama Küçüğüm, Seven Kıskanır, Ağlarım İşte, Ne Diyeyim, Hiç Sorma Beni, Falcı, Eden Utansın, Dünya Benim Değilsin, Vazgeçilmezimsin, Sabır Ver Allahım, Asla, Arama Beni, Neyleyim ve Asla.

1 Yorum

  1. Houston Texas tan Hayirli SIFALAR DILIYORUM.guzel insan. Allah seni evlatlarina ve Sevenlerinle daha cok uzun yillar yasatmak nasip etsin Insallah.AMIN

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz