Hacı Yakışıklı

0

Hacı Yakışıklı Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı gazeteci ve yazar hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Hacı Yakışıklı Kimdir? Nereli?

Aslen Kayseri’de dünyaya gelen Hacı Yakışıklı 1981 doğumludur. İlköğretim eğitimini İzmir, Mersin ve Kayseri’de tamamlamıştır.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü de başarı ile tamamlamıştır.

2003 senesinden beri çalışmalarına Yeni Akit Gazetesi bünyesinde, çeşitli birimlerde görev alarak devam etmektedir. Günümüzde Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı olarak kariyerini sürdürmektedir.

2022 yılında katıldığı bir televizyon programında yaptığı bir açıklama çarpıtılmaya çalışılmış, videonun devamında açıklamasının tamamı net bir şekilde anlaşılmıştır. Buna rağmen bazı medya kuruluşları ısrarla çarpıtmaya, videonun tamamını değil de bir kısmını yayınlayarak Hacı Yakışıklı’nın söylediği gerçeği çarpıtmaya çalışmışlar, ancak başarılı olamamışlardır. Söylediği ve söylemek istediği gayet net ve açıkken bu şekilde bir çarpıtma içerisine girenler kendilerini küçük düşürmüşlerdir.

Resmi twitter hesabından ise Hacı Yakışıklı bu olayla ilgili şu açıklamada bulunmuştur.

“150 yıl önce İstanbul’da havalimanı olsaydı Mekke’ye, Medine, Sırbistan, Varna, Kudüs, Şam’a iç hatlardan giderdik”

Bu sözü yayında açıklıyorum; ama videoyu kesip sanki “150 yıl önce havalimanı vardı” demişim gibi çarpıtıyorlar!

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @haci_ykk, twitter hesabı ise @haciykk. Twitter hesabında 291,6 B civarında takipçisi bulunuyor. Hacı Yakışıklı evli ve 4 çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz