Gizem Güneş

Gizem Güneş hakkında merak edilen boyu, kilosu kaç? eğitimi, rol aldığı sinema ve diziler gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu yay, boyu 1.70 cm, kilosu ise 54’tür. Annesininde küçük yaşlarda oyunculuğa merak sardığını ancak ailesinden destek göremediğini dile getiren oyuncu’nun anneannesi ise Aliye Rona’nın süt annesi’dir. Avni Dilligil, anneannesinin de bu sektörde olmasını çok istemiş ancak olmamıştır. Babası ise Beyaz Kelebekleri kuran Ender Akacan’ın yeğeni’dir.

Oyunculuk eğitimi alan Gizem Güneş daha sonra Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği okuyarak eğitimini sürdürmüştür. Oyunculuğun yanı sıra aynı zamanda dans tutkunu olan güzel oyuncu, hem profesyonel, hem de hobi olarak dans ile ilgilenmektedir. Kapı gıcırtısına bile oynayanlardan olduğunu bir röportajında dile getirmiştir.

Lise’de İngilizce okumuş, ikinci bir dili olmasını istediği için Fransızca’ya da merakından dolayı Fransızca Öğretmenliği okumuş, ardından bunu başka insanlara öğretmeye karar verdiği için dil eğitimine öğretmenliği de eklemiştir. Çocukları da çok seven güzel oyuncu belki ilerleyen süreçte Fransızca eğitim veren bir okul açabileceğininde sinyallerini vermiştir. Bunun yanı sıra dans okuluda açmak gibi bir hayali bulunmaktadır.


İlk oyunculuk deneyimini Binbir Gece isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” kategorisinde aday olmuştur.

Aslan Kral Müzikali, Shrek Müzikali TTNET Reklam Filmi, Restorex Reklam Filmi ve Moya-Hitit Yıldızı dahil 5 yaşından bu yana bir çok reklam da yer almıştır.

Gizem Güneş oynadığı sinema ve diziler;

Kanatsız Kuşlar (Cemre)
Binbir Gece
İçimdeki Fırtına
4N1K (Bade)
Herşey Yolunda Merkez
Sesinde Aşk Var
Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Feride Mollaoğlu)

En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Feride karakterini canlandırmıştır. Dizide Aslıhan Güner, Uğur Demirpehlivan, Berfin Nilsu Aktaş gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Tümay Özokur Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren oyuncu sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 586bin civarındadır.

2 Yorumlar

  1. slm gizem abla seni çok sewiyorum umarim çok ama çok başarili bir oyunçu olursun seni çok sewiyorum ben turkmenistanda yaşiyorum kardeş ulkeeden hepinuze selamlar gizem abla sene çokçokkkkkkkkkkkkk öpuyorum başarilir boyle dewam abla

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz