Gaten Matarazzo

Gaten Matarazzo çocuk oyuncu olarak tanınmıştır. Günümüzde rol aldığı diziler ile başarılı kariyerini sürdürüyor. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gaten Matarazzo Kimdir?

Gaten Matarazzo son dönemde rol aldığı Stranger Things adlı dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Oyuncu olarak kariyerini sürdüren Gaten, 2002 yılında Amerika New Jersey’de dünyaya gelmiştir.

Babasının ismi Gaetano Matarazzo, annesinin ise Heather Matarazzo’dur. Little Egg Harbor Kasabasında doğup büyümüştür. Tuckerton’daki Pinelands Bölge Lisesi’nde eğitim görmüştür. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır ismi Carmen. Birde Sabrina isminde kendisinden büyük ablası.

Çok küçük yaşlarda oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Ablası Sabrina’nın tiyatro ile ilgilenmesinden ilham almış, bir süre sonra oda tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. En önemlisi ise Broadway sahnesinde Çöl Kraliçesi Priscilla’da canlandırdığı Benjamin karakteri olmuştur.

Başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olan Gaten, 68. Primetime Emmy Ödülleri’nde de yer almıştır. Netflix platformunda yayınlanan Stranger Things adlı korku ve fantastik dizi de Dustin Henderson karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide canlandırdığı karakter ile Shorty Ödülü ve Screen Actors Guild Ödülünün sahibi olmuştur. Dizi öncesinde 1000 genç yıldız oyuncu aday arasından seçilen isimdir.

2017 yılında, Dijital TV Dizisi veya Film-Genç Erkek Oyuncu dalında En İyi Performans için Genç Sanatçı Ödülünün yanı sıra, Screen Actors Guild Ödüllerini almıştır. 2018 yılında ise MTV Film ve TV Ödülleri’ni ve 2019’da Teen Choice Ödülleri’ni kazanan isim olmuştur.
Gaten Matarazzo4

Gaten Matarazzo Kaç Yaşında?

Gaten Matarazzo 21 yaşındadır.

Gaten Matarazzo Boyu, Kilosu

Gaten Matarazzo 1.63 boyunda ve 59 kilodur. Burcu başak, göz ve saç rengi kahverengidir.

Gaten Matarazzo Sevgilisi

Gaten oyunculuk kursuna gittiği dönemde tanıştığı Lizzy Yu ile çıkmaktadır. Sevgilisi ile 2018 yılında tanışmış o dönemden beri mutlu birlikteliği sürmektedir. Lizzy aynı zamanda instagram starı olarak tanınan bir isimdir.
Gaten Matarazzo sevgilisi lizzy yu

Gaten Matarazzo Dişleri

Gaten Matarazzo’nun doğal dişleri bulunmamakta. Bu nedenle zaman zaman baş dönmesi de yaşadığı belirtiliyor. Doğuştan köprücük kemiklerinin eksik olması sebebi ile diş problemi olduğu bilinmektedir.

İtalyan asıllı olan Gaten’in dişleri çok nadir görülen genetik bir durumdan ibarettir. Dişlerin ve kemiklerin büyümesini etkileyen nadir görülen kleidokraniyal dizostoz hakkında da zaman zaman açıklama yapma gereği hissetmektedir. Dişlerini çıkarmak için ameliyat da olmuştur.

Ameliyatta 14 fazla dişinin çıkarıldığı açıklanan Gaten Matarazzo vejeteryan’dır. Diş protezi kullanmaktadır.

Stranger Things dizisi ile birlikte diş rahatsızlığı da merak konusu olmuştur. Kısa süre sonra ise bu konu ile ilgili sosyal yardım dernekleri, vakıflar ile bu rahatsızlığı yaşayan kişiler için para toplamaya başlamıştır. Yardım fonu oluşturmuş ve bu konu hakkında yardımsever ve duyarlı bir tavır sergilemiştir. Kendisi gibi diş rahatsızlığından muzdarip insanlara umut ışığı olmuştur.

Matarazzo, büyük bir Harry Potter hayranıdır. Günümüzde yaşantısını New Jersey, Amerika Birleşik Devletlerinde bir kasaba olan Little Egg Harbour Township’de sürdürüyor.

Sosyal Medya Hesapları:

Genç oyuncunun resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @gatenm123 günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 15milyon civarında.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz