Fatih Süleyman Denizolgun

Fatih Süleyman Denizolgun, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Mezuniyetinin ardından aynı üniversite bünyesinde, hidrolik ve su kaynakları bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

1987 yılında İstanbul, Üsküdar’da dünyaya gelen Denizolgun, üniversite eğitiminin ardından, özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde koordinasyon sorumluluğu görevini üstlenerek iş hayatında büyük başarılara imza atmıştır.

Ayrıca bir çok il’de müteahhit olarak çalışmalarını sürdüren Denizolgun, yenilikçi gayrimenkul projeleri geliştirmiş ve inşaat sektöründeki şirketlerinde yöneticilik görevini devam ettirmiştir.

Siyasi hayatına 2012 yılında adım atan Fatih Süleyman Denizolgun, Adalet ve Kalkınma Partisi Üsküdar İlçe Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almıştır.

2018 yılında AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur. Fatih Denizolgun’un bir çok kaynakta Süleymancılar olarak bilinen cemaatin, rahmetli lideri Arif Ahmet Denizolgun’un yeğeni olduğu belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz