Eyüp Aksu

0

Eyüp Aksu İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eyüp Aksu Kimdir? Nereli?

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’dır. Aslen Erzincan Refahiye’lidir. Erzincan Refahiye ilçesi Tekkecik Köyü nüfusuna bağlı ve Tekkecik Köyü’nde doğmuştur.

İlköğretim, Orta ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Erzincan’da tamamlamıştır. 1993 senesinde ise İstanbul’a taşınmıştır. Elinde bulunan taşınmaz varlıkları satıp değerlendirerek o dönemde İstanbul’da taksi plakası satın almıştır.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifinde çalışmaya başlamış ve 2010 senesinde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Yönetimine katılmıştır. Bir süre yönetici olarak çalışmış, ardından Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir.

07 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanlık seçiminde Y. Yahya Uğur’u 600 oy fark ile geride bırakarak İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı seçilmiştir. Eyüp Aksu ayrıca TŞOF İstanbul UKOME Temsilcisi’dir.

İstanbul’da aslında taksi sayısının artışına gerek yok. İstanbul’da acil bir şekilde teknolojiye geçilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @eyupaksu24 ‘dür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz