Erdem Moralıoğlu

0

1977 yılında Kanada, Montreal’de dünyaya gelen Erdem Moralıoğlu’nın babası 30’lu yaşlarda iken Kanada’ya göç etmiştir. Annesi İngiliz asıllı olan dünyaca ünlü modacı Erdem Moralıoğlu baba tarafından aslen Hatay Antakya’lıdır.

Türkiye’de hiç yaşamadığını belirten Erdem Moralıoğlu ancak, babasını ziyaret etmek için sık sık Antakya ve İstanbul’a geldiğini aktarmıştır. Sara isminde bir ikiz kardeşi olan Erdem Moralıoğlu’nun kardeşi coğrafya ve doğal tarih ile ilgili belgeseller hazırlamaktadır.

Ryerson Üniversitesi’nde Moda eğitimi almış, aynı zamanda Vivienne Westwood’un yanında staj yapmıştır.

2000 senesinde Londra’ya taşınmış ve Royal College of Art’ta Moda üzerine yüksek lisans yapmıştır.

2003 yılında New York’ta tasarımcı Diane von Furstenberg ile çalıştıktan iki sene sonra tekrar Londra’ya dönmüş ve Erdem markasını kurmuştur.

İlk koleksiyonu ile Fashion Fringe ödülünü kazanan Erdem Moralıoğlu 2008 yılında ise İngiliz Moda Konseyi tarafından verilen Fashion Forward ödülünü kazanmıştır.

2010 senesinde ise İngiliz Moda Konseyi ve Vogue İngiltere ile ortak düzenlenen Vogue tasarımcı moda fonunda Erdem markasına 200 bin sterlin değerinde bir ödül kazandırmıştır.

Günümüzde tasarımlarını giyen en ünlü isimlerden bir kaçı ise Cambridge Düşesi Kate Middleton, Anna Wintour ve Keira Knightley başı çekmektedir.

15 yılı aşkın bir süredir, Mimar olan erkek arkadaşı Philip Joseph ile birlikte yaşamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz