Enes Kaya

0

Enes Kaya hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? evli mi? eşi kim? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2001 senesinde babasının da tavsiye etmesi nedeni ile eğitim hayatına devam etmek için Güney Kore’ye gitmiştir. 1 yıl Kore Konkuk Üniversitesi’nde Kore Dili için eğitim aldı. Ardından Bilgi İşlemleri Yönetimi üzerine Kore Üniversitesi ve Seoul Milli Üniversitesi’ne kabul görmüş ardından, burs ile Hanyang Üniversitesi’ne geçiş yaparak mezun olmuştur.

Bilişim Sistemleri Yöneticiliği üzerine eğitimini tamamladıktan sonra yaşantısını Güney Kore’de sürdürmeye karar veren Enes Kaya Dünya Kupası maçları nedeniyle Türkiye’de bulunan Şenol Güneş’e de tercümanlık yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra bir dönem model ve oyunculuk ta yapmıştır.

Kısa sürede Kore’de tanınmış ve tüm Korelilerin sevgisini kazanmış bu durum yapımcıların dikkatinden kaçmamıştır. İrili ufaklı bir çok film, reklam ve dizide yer almıştır. Ancak asıl Kore’de tanınmasına sebep olan proje ise Güney Kore’nin en çok izlenen televizyon programlarından biri olan Abnormal Summit olmuştur.

2011 senesinde Jang Mi Yoon ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir kızı, bir de oğlu vardır. Eşi evlendikten sonra dinini değiştirmiştir. Bir ara Türkiye Yalova’ya gelerek orada bulunan müftülükte Müslüman olmuş ve ismini Hatice Sena olarak değiştirmiştir.

2014 senesinde ise Kaya’nın bazı internet sitelerinde başka kadınlarda sohbetleri ortaya çıktığı açıklanmış, ardından istenmeyen adam olduğu dile getirilmiştir. Savunmasını da kabul etmeyen Kore halkı kandırıldıklarını açıklamış hatta tüm reklam ve televizyon program anlaşmalarının da feshedildiği belirtilmiştir. Bu olayın ardından Enes Kaya Güney Kore tarafından kendisine gösterilen tepkiyi ve bozulan imajını düzeltebilmek için yeni projelerde yer almak istemektedir.

Enes Kaya ‘nın eşinin bu olayın ardından verdiği röportajı;

Merhaba. Ben Enes Kaya’nın eşi Jang Mi Yoon. Kısa bir süre öncesine dek mutlu olan aile hayatımız nasıl bu hale geldi. diye düşünerek gözlerim çıkarcasına ağladım. Sanırım şu an hayatımın en zor günlerini geçiriyorum.

Eşimle ilgili büyük bir hayal kırıklığına uğradım, üzgün bir kalple çok kızdım. Gerçekten çok uç durumları bile düşündüm.

Ben bir eş olmaktan önce bir kadınım. İnternetteki bir çok yazının hepsini okudum. Tüylerimi diken diken eden kötü yorumların da hepsini okudum. Birer birer doğru olup olmadığını sorguladım. Dünyadaki en ağır sözleri kocama sarfettim.

Bütün şuç eşimin. Bayanların yanlış anlamasına neden olması da Enesin suçu. Hiçbir şekilde affedilemez bir durum. Yinede…Ben bu hataları affetmeye yeniden iyi bir şekilde yaşamaya karar verdim. Eşim şu ana kadar iyi bir aile reisiydi. Bu olaydan dolayı bu yaşantımdan vazgeçmek istemiyorum. Her şeyi geride bırakıp tekrar en baştan birlikte mutlulukla yaşamaya eşimle karar verdik.

Katıldığı bazı programlar.

2007 (Global Talk Show)
2007 (Exclamation Mark)
2013 (Vitamin)
2013 (Jagiya)
2013 (Hello Hello)
2014 (Yeo Yoo Man Man)
2014 (World Changing Quiz)
2014 (Saturday Night Live Korea)
2014 (Non-Summit)

Filmleri;

2010 (Haunters Kore filmi)
2013 (Cold Eyes Kore filmi)
2013 ( Wolf, Dutch Kore filmi)
2015 (Perfect Proposal) filmde Victor rolünü canlandırdı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz