Emre Dorman

Acıbadem Üniversitesi Türk Dili Bölümü Öğretim Üyesi Emre Dorman Fatih üniversitesinde Ekonomi Bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesinde Temel İslam Bilimleri-Kelam Dalında ise Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman’ın bugüne kadar yayınlanmış olduğu kitapları, İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar, Kur’ân-ı Kerîm’deki Temel Emirler ve Yasaklar, Modern Bilim: “Tanrı Var”, People Are Asleep They Wake Up When They Die, Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var?, Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu, Din Neden Gereklidir?, Allah’a Öğretilen Din, Allah’ın Parmak İzi, Kendini Kınayan Nefis’tir.

Bu eserlere Remzi Kitabevi ve D&R şubelerinden ya da internet üzerinden D&R, Kitapyurdu, İdefix aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Günümüzde aktif olarak Acıbadem Üniversitesi’nde Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi ve Bilim Felsefesi, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise İslâm Felsefesi ve Din Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ayrıca Tv8 ekranlarında saat 00:15’te Emre Dorman ile Aklımdaki Sorular adlı programı canlı olarak izleyebilirsiniz.

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz