Emin Şirin

1948 İskenderiye Mısır doğumlu Emin Şirin Robert Koleji mezuniyetinin ardından Arizona Eyalet Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. Nazlı Ilıcak ile evlilik gerçekleştirmiş daha sonra boşanmışlardır. İlk evliliğinden 3 evladı vardır.

Geçmiş dönemde İsviçre’de ham madde ticari üzerine kurmuş olduğu bir şirketi vardı ancak Körfez Savaşı döneminde şirketi iflas etmiştir. Ardından Akşam Gazetesi’nde görev almaya başlamıştır.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilk dönem milletvekilleri arasında yer aldı. 2002 senesinde AKP İstanbul Milletvekili seçilmiş 1 yıl sonra ayrılarak LDP’ye geçiş yapmış, 2004 senesine kadar görevini sürdürmüş ancak buradanda ayrılmıştır.

Daha sonra Anavatan Partisi ve Genç Parti ile siyasi kariyerini sürdüren Emin Şirin Ergenekon Davası kapsamında 7,5 sene hapis cezası nedeni ile bir süre yurtdışına kaçarak yaşantısını orada sürdürmüştür.

1 Yorum

  1. Nazlı Ilıcak, Emin Şirin ile evlendiğinde çocuk doğuracak yaşta değildi. Mehmet Ali Ilıcak, merhum Kemal Ilıcak’ın oğludur. Biraz özen lütfen.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz