Emel Karaköse

0

Emel Karaköse Selim Bayraktar evliliği gündem olmuştur. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, oynadığı sinema ve diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Emel Karaköse Kimdir?

Emel Karaköse oyuncu, tiyatrocu. Bahçeşehir Üniversitesi mezunudur. Üniversite eğitimini PR ve Reklamcılık üzerine tamamlamıştır. Daha sonra reklam yazarlığı ve yaratıcılık eğitimi almak için 3 sene İngiltere Londra’da yaşamıştır.

İstanbul’da ajans deneyimi olmuş ancak ara vermek istemiş, psikoloji kitapları okumaya zaman ayırmıştır. Her zaman yaratıcılıkla ilgili işleri sevdiğini dile getiren başarılı isim, oyunculuğun kendisi için bambaşka bir yaratıcılık yolu olduğuna inandığı için oyunculuğa geçiş yaptığını belirtmiştir.

Oyunculuk eğitimleri de almış, fırsat buldukça almaya da devam etmektedir. Carl G. Jung okurken Eric Morris oyunculuk metodunu keşfetmiş ve eğitimini almıştır.

Özellikle rol aldığı Revenge of the Worthless isimli yapım ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Günümüze kadar pek çok sinema filminde rol alan ünlü isim günümüz itibariyle başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.
Emel Karakose2 jpg

Emel Karaköse Kaç Yaşında?

Emel Karaköse 40 yaşındadır. Doğum tarihi 3 Mart 1984, burcu ise balık’tır.

Emel Karaköse Boyu, Kilosu

Emel Karaköse 1.60 boyunda ve 49 kilodur.

Emel Karaköse Nereli?

Emel Karaköse aslen Hatay İskenderun’ludur. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre İskenderun’lu diyebiliriz ancak teyit edilmiş bir bilgi değildir.

2023 yılında usta oyuncu Selim Bayraktar ile evlenmiştir. Nikah için Sade ve dekolteli bir gelinlik tercihinde bulunmuştur. Düğün Antalya’da bir otel de gerçekleşmiştir.

Selim Bayraktar Muhteşem Yüzyıl, Ufak Tefek Cinayetler, Destan ve şimdilerde Veda Mektubu diziler de rol almıştır.
Emel Karakose4 jpg
Hakkında Kısaca Bilgiler

Sirkeli suyun kötü enerjiyi çektiğine inanmakta, duştan sirkeli su dökmeden çıkmadığını belirtmiştir. Ayrıca evden çıkarken kedisinin burnuna dokunduğunu, şans kolyesi olduğunu, mum ve adaçayı yakmayı sevdiğini aktarmıştır. Yeni ay zamanı dilekler yazdığını, bir maç ya da konderde bulunursa, kalabalığın enerjisine çok inandığını bu nedenle de dilekler dilediğini sözlerine eklemiştir.

Oynadığı Sinema Diziler

2016 yılında Pakistan yapımı ‘Revenge of the Worthless’ adlı Film’de rol almıştır. Daha sonra 2017 yılında yerli Türk filmi Deccal 2 ve 2018 yılında eşi Selim Bayraktar’ın da rol aldığı Sevgili Komşum sinema filminde oynamıştır.

Resmi instagram hesabı @emel.karakose ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz