Deniz Akbulut

Deniz Akbulut geçmişten günümüze bir çok sinema filminde rol almıştır. Peki kaç yaşında? hangi sinema filmlerinde oynadı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Akbulut henüz 15 yaşında iken tiyatro ile tanışmıştır. Üç sene Nejat Uygur, Bir sene Çevre Tiyatrosu, bir sene de Yıldız Kenter’le tiyatro yapmıştır. Davutpaşa Lisesini bitirmiş ardından mankenlik kursuna giderek diploma almıştır. Kısa süre sonra da sinema dünyasına giriş yapmıştır.

Yirmidört Saat, Baba Ocağı, Kahır Mektubu, Kanun Gücü, Havar, Takas, İki Damla Gözyaşı, Aşk Pınarı, Dört Kardeşe, Harman Sonu, Kader Arkadaşı, Kara Bahtım, Kirvenin Kızı, Ceza, Esir, Günahkar, Acı, Haram Oldu, Kaderi Zorlama, Kul Feryadı, O Kadınlardan Biri, Ya ya ya Şa Şa Şa, Hırsız, Yıkılmışım, Bütün Kuşlar, Hata, Kan Kırmızı, Sarışınım, Sınırsız ve Çöpten Kalpler.

2019 yılında 2. Sayfa programına konuk olmuş ve İbrahim Tatlıses ile ilgili anılarını anlatmış ve uzun süre medyanın da ilgi odağı olmuştur. 2018 yılında Film Gibi isim kitabını okur severler ile buluşturmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz