Cazim Gürbüz

Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cazim Gürbüz, mezuniyetin ardından 2 sene Erzurum Meslek Yüksek Okulu’nda Banka Muhasebesi ve Ticari Hesap dersleri vermiştir.

2003 senesinde Kocaeli MHP İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş 2008 yılında MHP’den istifa etmiştir. Ardından Osman Pamukoğlu tarafından kurulan Hak ve Eşitlik Partisinin kurucuları arasına dahil olmuştur. Ayrıca bir dönem eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve Teftiş kurulu başkanlığı yapmıştır.

Uzun seneler Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmış 2000 ve 2001 yılları arasında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenmiştir.
ARdından girmiş olduğu sınavlar ile YMM olan Cazim Gürbüz evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Bugüne kadar İslamdan Deizme, Edebiyatlaşan vergiler: vergi ve muhasebede çok bilinmeyenler, Atatürk ekonomisi ve beş destan adam ile Kartal Gözüyle Laiklik isimli kitaplara imzasını atmıştır.

Günümüzde yaşantısını İzmit’te sürdürmekte, Yeniçağ ve Bayburt Postası Gazetesi ile birlikte bir kaç web sitesinde yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1948 yılında dünyaya gelen YMM (Yeminli Mali Müşavir) aynı zamanda siyasetçi, yazar Cazim Gürbüz aslen Bayburt’ludur. Yay burcudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz