Can Nergis

Can Nergis son dönemlerin başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Hakkında merak edilen kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? doğum yeri, boyu ve kilosu gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İkizler burcudur. Üniversite dönemine kadar İstanbul’da yaşamıştır. Lise mezuniyetinin ardından İngiltere Londra’ya gitmiş, üniversite eğitimini orada tamamlamıştır. Daha sonra teyzesi Neslihan Yargıcı’nın da yardımları ile Uzakdoğu’ya gitmiş Çin ve Tayland’da modellik yapmış 8 sene Tayland’da yaşamıştır. Shewa isminde bir restaurant işletmiş 2011 yılında tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Orada açmış olduğu restaurant’ı kapatmıştır. Ancak halen günümüzde ticari faaliyetler ile ilgili Tayland ile olan bağını koparmamıştır.


Uzakdoğu’nun en tanınan modelleri arasında yer alan Can Nergis aslen doğma büyüme İstanbul’lu olduğunu ve uzun seneler Teşvikiye’de yaşadığını belirtmiştir. O dönemlerde ailesine ait ev yemekleri dükkanı bulunan ünlü isim Arka Sokaklar dizisinde Onur karakterini canlandırmıştır.

Yakışıklı oyuncu Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Çince, Tay dili ve Rusça bilmektedir.

Daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan İntikam dizisinde rol almıştır. Ardından Umuda Kelepçe Vurulmaz ve BÖRÜ, Herşeye Rağmen, Dila Hanım, Maral, Paşa Gönlüm, Anne, Tatlı İntikam dizilerinde rol almıştır. Ayrıca 2017 yılında Tahin Pekmez ve 2018 yılında BÖRÜ isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Can Nergis kimle evli? eşi kimdir?

2017 yılında Jelena Milosavljevic ile evlenmiştir, bu evliliğinden Mila isminde bir kızı vardır. Eşi’de bazı reklam filmlerinde oyuncu olarak yer almaktadır. Düzenli bir hayat istediği için evlendiği baba olmanın ise müthiş bir duygu olduğunu belirtmiştir. Eşiniz kıskançmıdır sorusuna ise ? hayır diye cevap vermiştir. Can Nergis ‘in boyu 1.93 cm, kilosu ise 83’tür.

Çocukluk yıllarından beri teknelerde olan ve denizi çok seven Can Nergis’in kaptanlık belgesi vardır. Yur dışında da kaptanlık yapmıştı. Ticaret ile uğraşmakta ayrıca 35, 40 ülkedeki tecrübelerimi paylaşmaktadır. Diğer bir yandan İstanbul Nişantaşı’nda bir güzellik merkezi açmış ve sakal serum işi ile ilgilenmektedir. Tayland’dan özel bitkisel ürünleri getirtmekte ve ticaret ile aktif olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz