Cahit Kaşıkçılar

0

Cahit Kaşıkçılar rol aldığı sinema ve diziler ile televizyon dünyasının sevilen isimleri arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1957 yılının Ekim ayında aslen Bursa’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Terazi burcudur. Ortaokul tahsilinden sonra eğitim hayatını sürdürmemiştir. 1980’li senelerde Bursa’da İncirli Caddesi’nde video kaset kiralayan bir dükkanı işletmiş, diğer bir yandan düğün salonlarında kameraman olarak çalışmıştır.

1993 senesinde ilk olarak Flash Tv’de Gerçek Kesit isimli dizi ile oyunculuk deneyimi gerçekleştirmiştir. Ayrıca dizinin senaristliğini ve bazı bölümlerinde yönetmenliğini üstlenmiştir.

Uzun yıllardır yaşantısını Bursa’da sürdürmekte ayrıca kendisine ait bir yapım şirketini yönetmektedir.

90’lı yıllarda ise düğünlerde kurduğu komedi dans üçlüsüne benzer grup ile gösteriler yapmıştır. Ekran severler tarafından özellikle Sarı Bıyık lakabı ile anılmaktadır. Günümüzde Tümay Özokur ajansa bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar Gerçek Kesit,

Cahit Kaşıkçılar oynadığı bazı diziler;

Gerçek Keşif, Çiçek Taksi, Gurbetçiler, Tatlı Hayat, Yeditepe İstanbul, En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar, Sırlar Dünyası, Aşk Olsun, Hayat Bilgisi, Cennet Mahallesi, Kadın İsterse, Acı Hayat, Belalı Baldız, Yanık Koza, Dikkat Şahan Çıkabilir, Yemin, Sev Kardeşim, Sıkı Dostlar, Akasya Durağı, Aşkın Halleri, Herşey Yolunda Merkez, Kardeş Payı.

Oynadığı sinema filmleri;

Banker Bilo, Abdülhamit Düşerken, Düşman Kızı, Kapkaç, Aşk Tutulması, Kanal-İ-Zasyon, Adı Aşk Bu Eziyetin, Aşk-ı Memur, Piyasadan Büyük Alacağımız Var, Bünyamin ve 2018 yılında Cin-i Ayet ile Manyak.

Usta oyuncu Cahit Kaşıkçılar aslen Tunceli’lidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz