KimNereli.net

Çağatay Aras

Çağatay Aras Kimdir?

Çağatay Aras
Gerçek adı: Çağatay Aras
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Sivas

Çağatay Aras Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Çağatay Aras doğduktan hemen 2 gün sonra kendisine down sendromu tanısı konulan usta müzisyen, bağlama sanatçısı’dır. Hakkında kaç yaşında? aslen nereli? hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılında aslen Sivas’ta dünyaya gelen Çağatay Aras, henüz 6 yaşında iken bağlama çalmaya başlamıştır. Dünyada bir ilki gerçekleştiren Down sendromlu olup ta müzisyen olan ve bağlamayı da ustaca çalan ilk isimdir.

Babası da amatör olarak bağlama çalmakta, dört çocuklu bir ailenin en küçüğü’dür. Ailesi Çağatay Aras 9 yaşında iken İzmir’den, İstanbul’a taşınmıştır. Büyük abisi Suphi Aras Ege Üniversitesi Devlet Türk Müzik Konservatuvarı mezunudur. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul, Pendik’te sürdürmektedir. Aynı zamanda eğitimcidir.

En büyük destekçisi ile abisi Suphi Aras’tır, abisi hem arkadaşı, hem hocası olmuştur. Sadece bağlama değil, askı davul, perküsyon, flüt ve klavye gibi bir çok müzik aletini de büyük bir ustalıkla çalmaktadır.


Annesi Müslüme Hanım, eşinin saz çaldığını, Çağatay’ın sazı küçükken oyuncak olarak gördüğünü, tellerine vurduğunu, evde bidonları dizerek oklavayla vurarak bateri yaptığını dile getirmiştir. Müziğe olan ilgisinin ardından üzerine titremişlerdir ve bugünlere gelmesinde büyük emekler vermişlerdir.

Yeteneği ile herkesi büyülemeye devam eden Aras, abisi ile beraber turnelere çıkmakta ve bütün ülkede tanınmaktadır. İnanılmaz bir müzik kulağını sahiptir.

Çağatay down sendromlu çocuğu olan bütün ailelere verilebilecek en iyi örneklerden birisidir. Günümüzde Ataşehir Gönüllüler Korosu’na koroya şeflik yapmaktadır. Sosyal medya hesaplarında ki paylaşımlarından da anlaşılacağı üzere bağlama olan ilişkisi inanılmazdır. yemek yerken, spor yaparken, gezmeye giderken hiç bir zaman bağlamasını yanından ayırmamaktadır.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Çağatay Aras
Gerçek adı: Çağatay Aras
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Sivas
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

456.724 kez okundu

2.

Beren Saat

408.599 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

362.084 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

323.419 kez okundu

5.

Tarık Akan

303.159 kez okundu

6.

Tarkan

246.927 kez okundu

7.

Volkan Demirel

232.510 kez okundu

8.

Emre Mor

208.026 kez okundu

9.

Ersay Üner

204.507 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

201.610 kez okundu