Büşra Yalçın

Büşra Yalçın 2019 yılında Survivor yarışmasında yer alabilecek isimler arasında olarak açıklanmıştır. Hakkında ise kısa sürede bir çok soru merak konusu olmuştur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiş, Yengeç burcudur. Aslen Tokat’lıdır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği okumakta, ailesi İstanbul Bahçelievler’dedir.

İlköğretim döneminde iken voleybol ile tanışmış ve okul takımı ile başladığı spor hayatında 12 sene voleybol oynamıştır. En son katıldığı kampta resmen bir survivor havası yaşadığını ardındın gerçek Survivor yarışmasına katılmaya karar verdiğini belirtmiştir. Yarışmanın artık gerçek bir kadın şampiyonu hakettiğini düşünen Büşra Yalçın özellikle Türkiye – Yunanistan olmasınında ayrı bir duygu katacağını çünkü Voleybol’da Milli formayı giyemediğini bu nedenle yarışmada Milli duygular ile yarışabileceğini dile getirmiştir.

Günümüzde üniversite eğitiminin yanı sıra profesyonel olarak Bahçelievler Voleybol takımında forma giymektedir. Diğer bir yandan kulüpte idari menajerlik te yapmıştır. Gelecek yıllarda başarılı sporcuların menajerliğini, spor okullarda yöneticilik görevi yapmayı ve Türk sporuna uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirtmiştir.

Genç voleybolcu Büşra Yalçın’ın boyu 1.76 cm, kilosu ise 62’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz