Burcu Tatlıses

Günümüzdeki en başarı söz yazarlarından birisi olarak müzik dünyasında yer alan Burcu Tatlıses 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Eğitiminin ardından eğitim aldığı dal değilde müzik ağır basında kendisini müziğe ve söz yazarlığına adamıştır.

Özellikle sözlerini yazdığı ve Funda Arar tarafından yorumlanmış olan Kırık Düşler, Sevda Yanığı, Karartma Günleri, Neyse, Alagül, Yangın Yeri Roman şarkıları ile söz yazarlığında ne kadar iddialı bir isim olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca Kıraç‘ın bestelerini yaptığı Zerda, Aliye ve Bir İstanbul Masalı dizilerinin jenerik müziklerinin sözlerinide Burcu Tatlıses yazmıştır. Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Yıldız Usmonova, Mustafa Ceceli gibi ünlü isimlere ait 17 albümde 40’dan fazla şarkı sözünün sahibidir.

Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizide Aşk Vurur şarkısını, Nilgül’ün seslendirdiği Yapraklarım ve Gel Gör sözleri ile Ziynet Sali’nin Kırık Saz ve İstasyon şarkılarının sözleride Tatlıses’e aittir.

2014 senesinde Sen Dur Ben Gölge isimli şiir kitabınıda yayınlayan Burcu Tatlıses günümüzde kendi söz ve bestelerini yazmakta ve seslendirmektedir.

2018 yılında ilk single çalışması Geyikli Masallar’ı müzik severler ile buluşturmuştur.

Burcu Tatlıses evlidir ve bu evliliğinden Uzay isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz