Bilal Göregen

Bilal Göregen ekran severler tarafından Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınmıştır. Aslında daha öncesinde Youtube ve çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı videolar ile tanınan bir isimdir. Yarışma’nın ardından ise hakkında aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? ve görme engeli gibi soruların cevapları merak edilmiştir.

Televizyon ekranlarında Yetenek Sizsiniz yarışması ile ismini duyuran Bilal Göregen 1988 doğumludur. Yarışma öncesi Youtube video sitesi ve bir çok sosyal medya platformunda yayınlandığı videolar ilede ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Eğitim hayatı;

İlkokulu Hatay Dörtyol’da tamamlamış daha sonra Kahramanmaraş’ta Lise eğitimini sürdürmüştür. Ardından İstanbul Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünü’nde eğitimini sürdürmüştür.

Bilal Göregen aslen nereli? kaç kardeş? ailesi;

Hatay Dörtyol doğumlu, baba tarafından ise aslen ise Bitlis‘lidir. 7 kardeş olan Bilal Göregen ailenin 3. ve tek engelli çocuğudur.


Engelli olan ancak engelinin çok üstünde yeteneklere sahip olan Bilal Göregen hem şarkı söylemeyi hemde söylerken ağzı ile çeşitli enstrümanların seslerini çıkartarak tam bir ekipmiş gibi tek başına şarkılarını seslendirebilmektedir. Genellikle darbuka ile müziklerini yapmakta, ancak bağlama da çalabilmektedir. İkisi de yoksa masa ya da dizleri ile müziğini icra etmektedir.

Yetenek Sizsiniz yarışması öncesi Sıradışı isimli programa katılmış ve Sevdiğim Kız Bana Abi Deyince adlı parçayı seslendirmiştir. Yetenek Sizsiniz yarışmasında ise finale kadar yükselmiş finalde kaybederek 2. olmuştur. Gözlerinde damar bulunmadığını belirten Bilal Göregen para ödülünü kazanması durumunda tedavi olmak istediğini belirtmiştir.

Doğuştan görme engelli olan Göregen yarışma döneminde mutlaka yarışmayı kazanması gerektiği aktarmıştı. Neden bu kadar 1. olmayı istiyorsun sorusunun cevabı ise. Yarışma’dan kazanılan ödülü gözlerinin tedavisi için kullanmayı düşünmesidir. Göz tedavisinde Japonya’nın çok iyi derecede olduğunu ve kazansaydı bugün görebileceğini dile getirmiştir. İkinci olduğunda ise hayallerinin yıkıldığını, ama yine de hayatı boyunca her zaman engelli olmanın başarıya engel olmayacağını düşündüğünü belirtmiştir.

Bugüne kadar Bu Adam Benim Babam, Yeşil Başlı Gövel Örder, Sevdiğim Kız Bana Abi Deyince, Emmoğlu, Yaralıyım gibi bir çok parçayı başarı ile seslendirmiş ve beğeni kazanmıştır.

Son olarak 2018 yılında Dul Dul isimli şarkısı ile yine fırtınalar estirmiştir. Ancak bizim favori parçamız ve videosu olduğu için sokakta gezerken hayranları tarafından ricasını kırmadığı videosu,

Sokakta – Yaralıyım (Ortaköy Sahil)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz