Begüm Kütük

Begüm Kütük televizyon dünyasının güzel oyuncuları arasında yer almaktadır. Ekran severlerin büyük keyif ile takip ettiği ünlü isim hakkında sıkça kaç yaşında? kiminle evli? nereli? boyu ve kilosu gibi sorular sorulmaktadır.

1980 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen ünlü oyuncu Begüm Kütük’ün burcu Başak, yükseleni ise Yay’dır. Boyu 1,78 cm’dir.

İlköğretimi Namık Kemal İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise döneminde voleybol oynamıştır. Ardından Lisans için Fransa’ya gitmiş ve Nancy 2 Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Bölümü’nde eğitim almıştır. Ancak daha sonra okulu yarıda bırakmış ve Türkiye’ye dönmüştür.

Sinema ve oyunculuk dışında en büyük keyfinin deniz olduğunu ve yelken sporu ile uğraştığını belirten güzel oyuncu Begüm Kütük aslen Konak İzmir doğumludur.

Begüm Kütük oyunculuk hayatı;

2001 senesinde Türkiye Best Of Model yarışmasına katılmış ve 3. olmuştur. Ardından 2003 ve 2004 yıllarında A.G.A ve Melek isimli dizilerde başrol oynamıştır. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan Kurtlar Vadisinde ise Safiye Karahanlı ile büyük beğeni toplamıştır.

2010 ve 2011 arasında Olağan Mucizeler tiyatro oyununda Joy karakterini canlandırmıştır. Bu oyun ile Direkler Arası Seyirci Tiyatro Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmşutur. Ayrıca İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kısa film yarışmalarında jüri olarak yer almıştır.

Yurt içinde başarılı süren oyunculuğunun yanı sıra yurtdışında da Orange GSM Reklam filminde yer almış, ayrıca ülkemizde Samsung, Sarelle ve Bosch gibi ünlü markaların reklam yüzü olmuştur.

Bir dönem Show Tv ekranlarında yayınlanan Sineshow adlı programı hazırlamıştır.

Rol aldığı sinema filmleri, Gecenin Kanatları, Mar, Peşpeşe, Romantik Komedi, Gecenin Kanatları, Bozmak, Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda.

Rol aldığı diziler ise; Melek, AGA, Kurtlar Vadisi, Hayat Güzeldir, Canım Ailem, Uygun Adım Aşk, Gönülçelen, Yalan Dünya, Karanlıklar Çiçeği, Çalıkuşu, El Değmemiş Aşk, Kaderimin Yazıldığı Gün, Sevdanın Bahçesi.

Begüm Kütük eşi kim? kiminle, ne zaman evlendi?

16 Eylül 2010 tarihinde dünya evine girmiştir. Eşi ünlü Penguen dergisinin çizeri, karikatürist Erdil Yaşaroğlu‘dur.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz