Begüm Çağla Taşkın

Begüm Çağla Taşkın Çok Güzel Hareketler 2 isimli güldürü programı ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

1987 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Bursa doğumludur. Bursa Cumhuriyet Lisesi ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’ya kayıt olmuş ve Müjdat Gezen Konservatuarı’nda yetenek sınavına girmiştir. Bu dönemin ardından Ekonometri üzerine değilde çalışmalarını tiyatro ağırlıklı sürdürmüştür. Mezun olduktan sonra ise Kim Korkar Hain Kurttan isimli oyunda yönetmen asistanlığı yapmıştır. Daha sonra Haluk Bilginer’in Nehir isimli oyununda ufak bir rolü üstlenmiş ve reklam çalışmaları ile kariyerini sürdürmüştür.

Begüm Çağla Taşkın günümüzde ise BKM Mutfak ekibinde çalışmalarını devam ettirmekte ve 22 kişilik kadronun bünyesinde yer almaktadır. Ayrıca daha önce Acayip Tipler isimli programda da yer almıştır. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz