Batuhan Mumcu

Batuhan Mumcu Türkiye Cumhuriyeti Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Batuhan Mumcu Kimdir?

Batuhan Mumcu Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı. 2023 yılında 28. dönemde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ekibinde göreve başlamıştır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Erzircan’da tamamlamıştır. Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü”nden 2008 yılında mezun olmuştur.

Batuhan Mumcu Nereli?

Batuhan Mumcu aslen Erzincan doğumludur.
Batuhan Mumcu2
Eğitim Hayatı:

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi mezuniyeti sonrasında, 2012 senesinde Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde yeni anayasa üzerine tez çalışmalarında bulunmuştur. Daha sonra İşletme (MBA) alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Ardından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde Doktora çalışmalarını tamamlayan Dr. Mumcu, 2023 yılında doktor unvanını almaya hak kazanmıştır.

Çalışma Hayatı:

Kamuda çalışma hayatına 2008 ve 2015 yılları arasında, Özel sektörde ise 2015 ve 2016 yılları arasında T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda danışmanlık yaparak başlamıştır.

2018 senesine kadar Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlıkta (Bakan Yardımcılığı) Yıldırım Tuğrul Türkeş ve Hakan Çavuşoğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü ve Basın, Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yasalaşmasında ve hayata geçmesinde aktif rol oynadığı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2023 yılında ise Resmi Gazete kararı ile kamuoyuna duyurulduğu üzere Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevine atanan isim olmuştur.

Evli ve Ali, Ömer isimlerinde iki oğlu vardır.

Resmi instagram hesabı @bthnmumcu, resmi twitter hesabı ise @BatuhanMUMCU ‘dur.
Batuhan Mumcu3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz