Bahattin Demirbilek

Bahattin Demirbilek 2018 yılında Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına aday olarak gösterilmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografisi.

Çocukluk yılları Ankara’da geçen Bahattin Demirbilek Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. 4 kardeştir, aslen Gaziantep’li bir ailenin evladıdır. Babası esnaf’tır, hiç top oynamamış, bisiklete binmemiş, tatil yapmamış, sürekli çalışmıştır.

Bahattin Demirbilek iş hayatı;

Gençlik yıllarında Rusya’ya gitmeye karar vermiş ardından Moskova’ya giderek iş hayatına atılmıştır. O dönemin en büyük inşaat şirketlerinden birisinin finans bölümüne girmiş bir süre çalışmış, şirketin Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya’da bulunan bölümlerinin CEO’luğunu üstlenmiştir.

2006 yılında Esta Construction isminde kendi inşaat şirketini kurmuştur. Günümüze kadar şirketi 3 Milyar Dolar’lık bir iş hacmine sahip olmuştur. Yapmış olduğu stadlar, konutlar, iş ve alışveriş merkezleri ile büyük projelerin altına imzasını atmıştır.

Sportik bir kimliğe sahip olan Bahattin Demirbilek, her sabah çok erken saatlerde kalkıp -25 derecelerde bile 30 – 35 km yürüyerek formunu korumaktadır.

Ayrıca Jiu jitsu ve Boks yapmaktadır. İçki ve sigara kullanmıyor, çok az yemek yiyor ve bazen 72 saate varan uzun süreler aç kalıyor. Takı ve tasarımı da çok seven Bahattin Demirbilek iri taşlı yüzükler ve kolyeleri tercih ediyor. Tasarımcı olarak ise dünyanın en büyük tasarımcılarından yakın dostu Sevan Bıçakcı’dır. Soçi Olimpiyat yapılarının bir kısmını Bahattin Demirbilek’e ait şirket üstlenmiştir. Ayrıca dünyanın en güzel stadları arasında gösterilen Krasnador takımının arenasını da Demirbilek yapmıştır. Günümüzde ise şirketi Esta Construction Mercedes’in Moskova’da bulunan otomobil fabrikasını yapmakta olduğu belirtilmiştir.

Galatasaray kongre üyesi ve Rusya takımlarından Krasnodar’ın 2. Başkanı olarak ta spor dünyasında yer alan Bahattin Demirbilek, her zaman Galatasaray’ın Başkanı olmak gibi bir hayalinin olduğunu belirtmiştir. Galatasaray’ın ihtiyaç duyması halinde akan suların duracağını gereken ne ise yapmaya hazır olduğunu dile getirmiştir.

Günümüzde yaptığı başarılı projeler ile adından söz ettiren Bahattin Demirbilek 28 yılı aşkındır yaşantısını Rusya’da sürdürmektedir. İş hayatınıda Rusya’da sürdürürken Türkiye’de yapılacak olan 7 büyük projenin altına imza atmaya hazırlanıyor.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz