Aytuğ Atıcı

0

Aytuğ Atıcı 1964 yılında dünyaya gelmiştir, annesinin ismi Lütfiye Hanım, babasının ise Şahap Bey’dir.

İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü şehir Adana’da tamamlamış ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından yine aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları ile neonatoloji uzmanlığı almıştır. Daha sonra Sabuncupınar Sağlık Ocağı, Kütahya ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışmıştır.

Askerliğin ardından Adana Özel Seyhan Hastanesinde çalışan Aytuğ Atıcı 1996 yılında Doçent 2003 yılında ise Mersin Tıp Fakültesinde Profesör olmuştur. 2002 yılından itibaren Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görev almmıştır.

Geçmişten günümüzde sosyal ve mesleki bir çok derneğin yöneticiliğini üstlenen Aytuğ Atıcı UNICEF TMK Mersin Şubesi Kurucu Üye ve Başkanı, ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış olan bir çok makalesi bulunmaktadır. Orta derecede Arapça ve iyi derecede İngilizce bilen Atıcı Şebnem Atıcı ile evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

24-25 ve 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Aytuğ Atıcı aslen Adana’lıdır.

İlginizi Çekebilir :   Haluk Levent

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz