Aysun Demir Kurtuldu

Aysun Demir Kurtuldu rol aldığı Kardeşlerim isimli dizi ile dikkat çekmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aysun Demir Kurtuldu Kimdir?

Aysun Demir Kurtuldu oyuncu, tiyatrocu, seslendirme sanatçısı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. 2013 yılında Çanakkale 18 Mart üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Anasanat Dalından mezun olmuştur.

Aysun Demir Kurtuldu Nereli?

Aysun Demir Kurtuldu aslen Kırklareli Lüleburgaz doğumludur.

Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Aysun Demir, Lüleburgaz Genç Oyuncular ile birçok oyunda sahne almıştır. Uçan Eller Kukla Evi’nin kuruluşunda yer almış ve tiyatro oyunlarında bulunmuştur. Uçan Eller Kukla Evi çatısı altında, Bulgaristan Devlet Kukla Tiyatrosu yönetmenlerinin sahnelediği birçok oyunda sahne almıştır. Tiyatro oyunları ile yurt dışı ve yurt içi birçok uluslararası festivale katılmıştır. Katıldığı festivallerde farklı ülkelerden gelen oyuncu ve yönetmenlerle çeşitli atölye ve sahne çalışmalarında yer almış, Tiyatro Oyuncular, Ustaların Sahnesi ve Açık Sahne oyunlarında yer almıştır.

Başarılı isim sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra Tiyatro Dalga ile çalışmalarına devam etmektedir.
Aysun Demir Kurtuldu oyuncu jpg

Aysun Demir Kurtuldu Boyu, Kilosu

Aysun Demir Kurtuldu 1.69 boyunda ve 55 kilodur.

Aysun Demir Kurtuldu Kaç Yaşında?

Aysun Demir Kurtuldu 36 yaşındadır. Doğum tarihi 1987, doğum yeri Lüleburgaz.

Aysun Demir Kurtuldu Evlimi?

Aysun Demir Kurtuldu, Ufuk Kurtuldu ile evlidir.

Oyunculuk Kariyeri, Oynadığı Diziler:

2013 yılından bu yana birçok dizi ve film de rol almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini Suskunlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Kalp Atışı ve Arka Sokaklar dizilerinde rol almış, Diriliş Ertuğrul isimli dizi de İlçin Hatun karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Rol aldığı Kardeşlerim isimli dizi de ise Ayten karakterini canlandırmıştır. Kardeşlerim dizisi oyuncuları İlayda Sezgin, Çağla Şimşek, Damlasu İkizoğlu, Halit Özgür Sarı, Recep Usta, Yiğit Koçak, Melis Minkari, Onur Seyit Yaran ve Su Burcu Yazgı Coşkun gibi isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı @aysundem1r resmi twitter hesabı ise @aysundemiraysun ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz