Aydın Selcen

Aydın Selcen Dış Politika ve Ortadoğu üzerine yorumları ve analizleri ile son dönemde gündeme sıkça gelmektedir. 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Saint Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

1992 ve 2003 yılları arasında Dış İşleri Bakanlığı’nda memur olarak bir çok pozisyonda görev almıtır. En son 2010 ve 2013 yılları arasında Erbil Başkonsolosu olarak görev yapmış ancak görevinden uzaklaştırılmıştır. Bir ingiliz şirketi olan Genel Energy Petrol şirketinde 1.5 sene siyasi danışmanlık görevini üstlenmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesi olan Aydın Selcen günümüzde aktif olarak Suriye ve Irak konuları üzerine araştırma ve yazar olarak yazılar yazmaktadır.

Evli ve Alaz isminde bir kızı vardır.

1 Yorum

  1. Bu sabah, Akdenizde buyuyeduran insan ve birlikte yasam zorluguna deginen yorumunuzu dinledim. Akdeniz ve orada Fenikelilerden bu yana yillar boyu suren yasam hep ilgimi cekmistir. Sanirim ya sembolik bir degeri olan gizemi veya bugunlerde yeralti kaynaklarina goz diken maddecilerin nereye gidecegi belli olmayan ilgileri nedeniyle de bu ilgi ayakta durmaktadir. Acaba Cevat Sakir’in (Halikarnas Balikcisi olarak taninir) “Akdeniz Altinci Kita” kitabinin anlatmaga calistigi sembolik yolla bu farkindaligi hatirlatmak mi dersiniz?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz