Atilla Karaoğlan

0

Atilla Karaoğlan Süper Lig Hakemlerimizdendir. Futbol severler tarafından hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Atilla Karaoğlan Kimdir?

Atilla Karaoğlan TFF Süper Lig Hakemi, öğretmen, futbol antrenörlüğü Bölümü mezunudur. Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Futbol Antrenörlüğü Bölümü’nden mezun olmuştur. Babası eski kalecidir. Dedesi çiftçilik yapmıştır. Okul dışında, boş vakitlerinde dedesine zaman zaman tarlada yardım etmeye gittiğini, çocukluk yıllarının çok güzel bir mahalle ortamında, sık sık mahalle maçları yaparak geçtiğini belirtmiştir.

Atilla Karaoğlan Nereli?

Atilla Karaoğlan aslen Sakarya doğumludur. Sakarya’nın Akyazı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Babası futbol kariyeri sonrasında, taşımacılık şirketi işletmiştir. Annesi ev hanımı olan Karaoğlan, 4 kardeştir. Ablası metalürji ve malzeme mühendisi. Uluslararası bir firmada müdürlük yapmıştır. Kız kardeşi Zonguldak TÜİK’te memur, erkek kardeşi ise babasının işlerini sürdürmektedir. Babası uzun yıllar amatör olarak kalecilik yapmıştır.
atilla karaoglan1 jpg

Atilla Karaoğlan Kaç Yaşında?

Atilla Karaoğlan 36 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Haziran 1986, burcu yengeç, doğum yeri Sakarya.

Geçmiş yıllarda futbol oynayan Karaoğlan, ilk olarak mahallelerinde kurulmuş olan Akyazı Gücü takımında forma giymiştir. Daha sonra ilçenin büyük takımı olan AS Akyazıspor’da futbol hayatına devam etmiş, 1 sezon oynamış, sonra akademi sınavlarına girerek Kocaeli Üniversitesi’ni kazanmıştır. O dönem de Kocaeli’den Sakarya’ya antrenmanlara gidip gelmenin zor olması sebebi ile futbol dışında hakemlik için de girişimler de bulunmuştur.

2004 yılında üniversiteye başladığı sene, aday hakemliğe başvurmuş, kurs mülakatına o zamanlar Sakarya ASKF Yönetim Kurulu üyesi olan babası ile gitmiştir. O dönem İHK Başkanı, eski Süper Lig hakemi Selçuk Şahin ile görüştükten sonra hakemli serüveni başlamıştır.

Maçlara çıkmadan önce mutlaka babasını, eşini ve çocuklarını aradığını dile getirmiştir. Kendisine uğur getirdiğine inanmaktadır.

Erkek kardeşi bir süre Sakarya’da amatör olarak futbol oynamıştır.

2007 yılında hakemliğe başlamış, 2019-2020 sezonundan itibaren Süper Lig’de maç yönetmeye başlamıştır.

Evli ve 3 kız babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz