Asude Havuzlu

Asude Havuzlu Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Son dönemde İcmal Kampında gerçekleştirdiği konuşma ile gündeme geldi. Ttwitter hesabından kendisini Vatanını, milletini ve Ata’sını seven bir anne, eş, eğitimci ve yazar olarak tanımlamaktadır. İstanbul Güngören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Matematik Öğretmenliği yapmıştır.

Bugüne kadar yazmış olduğu kitaplar, Dikkat Aşk Çıkabilir, Pabucumun Ajanı 1, Beni Sev Diye, Gül ve Avcı, Babam İflas Edince, Daima Aşk Kazanır kitaplarıdır. Kitaplar ciltler halinde yayınlanmıştır.

17 Yorumlar

 1. Biraz evvel gelen Whatsapp mesajıyla sizin videonuzu izlemek şansını buldum, teşekkür ederim.Doğrusu ilk açtıgımda, ön yargıyla, açmayı düşünmedim; sonra , hiç değilse , birazını dinlıyeyim diyerek açtım videoyu ve , resmen büyük bir bir heyecan la, duygusallıkla, pür dikkat izledim sonuna dek.. Ve de size – kabul ederseniz — şükran duygularımı , teşekkürlerimi, saygılarımı iletmek istedim.itiraf edeyim ki, BOGAZİÇİ matematik mezunu oluşunuz bile beni bir başka yönden etkiledi, hatta, duygularıma’ ‘sumasyonel ” etki yaptı, yani onlara ” pekiştireç” etkisi yaptı. Tekrar –naçizane– tebrik ve de teşekkürlerimin kabulunu rica eder, çalışmalarınızsa ve yolunuzda başarılarınız devamını dilerim Dr.Levent Çağlar

 2. muhterem hocam M.Kemal ATATÜRK 1. MECLISTE Tevfık RÜŞTÜBEY ıle mahmut ESAT BOZKURTUN kanun i esasıye ” artık bu dın——–islamıyet——– bıizi gerı bıraktı ve terakkıye manidır ” dıye kavga ederlerken K.KARABEKIRDE yapmayın etmeyın dıye kaşı çıkarken ATATÜRK NEDEN ES GEÇMİŞTIR….Celseyı kapatmıştır daha sonrada soruldugunda “benım dınım yoktur bütün dınler denızın dıbını boylasın ” demiştır..? selamlar sunarım

 3. Bu kadar okuduguna inanmayan tedirgin ezberletilmis siir okuyan birini hemen tanirim bide bogazici mezunu yazar keske biraz okuduklarini arastirsaydi

 4. Soyunu sopunu bilmeden elinde yazılı metinden yazılı yalan yanlış çarpitmalari ni dinledik yazıklar olsun geçmişini inkar eden ve atalarını inkar eden bu kadın yalancı ve boş beyinlerden birisidir. Osmanlı’dan neden bukadar korkuyor ve çekiniyorsunuz halaa bir anlam veremedim. Osmanlı dünyaya barışı huzuru ve milletlerin bir arada yaşamalarını sağlayan bir devletti. Dünya ülkeleri… adaleti … için davet ederdi araştırın öğrenin hristiyan zulmünden kurtulmak için çeşitli milletler hep Osmanlıyı beklemiş ve huzuru istemişlerdir. Haydar baş denilen kendini bilmez zaatin görüşleriyle aydınlandığını söyleyen örümcek kafalılar. Tarihinizi bir araştırın sonra konuşun. eksik cümrelersiniz.

 5. Osmanlı’da da hatalar vardır elbette. Ancak bir de engizisyon mahkemelerinin kararlarını uygulamadaki işkencelere de bir bakalım.

 6. Her dönemde yanlışlar olmuştur. Hanımefendiyi taraflı ve peşin yargılı buluyorum. Mes’elelere daime objektif açıdan bakarım. Fatih Kanunnamesi eleştiriler alır, ayrıca (bu hususu yanlış bilmediğimi zannediyorum) çıkarılırken de ulamanın ittifak etmediği yani bir kısım ulemanın karşı çıktığını da biryerlerde okumuştum. Ancak Fatih’in gömüldüğü yer hususundaki delilleri varsa açıklaması gerekir. Öyle şu şöyle dedi, bu böyle dedi ile olmaz bu işler. Nihayetinde Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hadisinde övdüğü bir kişiden söz ediyoruz. Fatih de insan, onun da hataları olabilir, ama mezar olayına dikkatli yaklaşmak gerek.

 7. Ben tarafsızım, orta yerden konuşurum. Halife Abdülmecid’in yaptığı resim olayı için şöyle deniliyor: Halife hakikaten öyle bir resim yapmış mıdır? Kenan evren “hamamda kızlar” diye bir resim yapmış ve 600 milyon liraya satmıştı. Sonradan resmin bir başka resimden (hatta bir gazetedeki fotoğraftandı galiba) alıntı olduğu ortaya çıkmış, alan adam bunun üzerine şikayetçi mi olmuştu neydi orasını çok iyi hatırlamıyorum ama şunu çok iyi hatırlıyorum: Kenan Evren “ne yani o resmi yapmak için hamama mı girecektim? “demişti. Abdülmecit de o resmi yaptıysa hayali mi yaptı yoksa model kullanarak mı yaptı, Hanımefendi’nin bunları sağlam kaynaklara dayandırarak açıklaması gerekir.

 8. Tek kelimeyle yalancı bir insansiniz geçmişten geleceğe osmanlının hataları tabiki vardır fakat elindeki hazirlanmis met ni papağan gibi okuyup algı yapmak saçmalıktan başka birşey diyil kim yada kimler için bole konuşuyorsa yazıklar olsun sana başka bisey diyemiyorum aklı sıra osmanliyi karalıyor kulturlu cahil insan

 9. Padisahlar musluman ahaliden kadinlarla evlenmediker dogru . Padisah devletin babasi sayilirdi kendisine padisahim , babam deyen bir kadini nasil yatagina sokardi, padisah o zaman kendini evladiyla zina etmis gibi hissetmemek icin yabanci uyruklu kadinlari devsirir, onlara din ilim Turk ahlaki ailevi yapisi toplum tarzi ogretilir din egitimi verilirdi. Cogu gonullu olarak musluman olmustur. Topkapi sarayinda okdugunu soyledigin belgelerin tam aciklamasi senin dedin gibi deildir. Osmanli arsivinde hersey detayli vardir. Ben senin Turk ve muslumanligindan suphe duymam. olmadigin zaten belli.

 10. 20 dakikalık videosunu wpden biri atmıştı dinledim ürperdim, papağan gibi ezberlermişler önünde kağıt var ordan okuyor. Gerçi Osmanlıyı aklınca karalayıp duruyor başını dinledim Fatihin annesi maria dramınaymış güldüm ve sonunu dinleyim dedim. M.kemal Atatürk’ün tekke ve zaviye konuşması tamamen uydurma hiç bir kaynak da böyle bir şey yok (Araştırın) yani başı yalan sonu apayrı yalan ortasını dinlemeye gerek duymadım. İnsan inanmak istediğine inanır Osmanlıyı sevmiyor olabilirsiniz ama tarihi İlber hocadan veya bir sürü tarihimiz var onlardan dinleyin. Ne olduğu belirsiz kişilerden değil deli saçması konuşmasına denk geldim muhtemelen İran güdümlü biri bunu soyuyorum çünkü haydar baş a taraftar bir komşu vardı irancıydı. Ve araştırın Haydar başın cenaze törenin de irandan hediye gelen örtüyü sermişlerdi tabutuna. Allah rahmet etsin

 11. Bu aydın cumhuriyet kadınını büyük birzevkle dinledim. Ancak tesettür içindeki giyimine bir mana veremedim. Ağzından çıkanlarla görünüşü Atatürk devrimleri ile örtüşmüyordu. Konuşmanın içeriğine ise yürekten katılmamak kemalistçi görüşlere uygun değil diye düşünüyorum. Haydar Baş (Allah rahmet eylesin) Atatürkçü hocamız olup, onun bu sevgisi ile boy ölçüşecek bir Akademisyenin olacağına inanmıyorum. Bu hanım efendinin de onun görüşlerini paylaştığına tüm kalbimle inanıyor,söylediklerinin hepsine katılıyor, kendisine tebriklerimi arz ediyorum. Güzel analiz yapılmıştır.

 12. Hangi kılığa girersen gir istersen kara çarşafa gir giydiğin kam-flaş seni kurtarmayacak. Artık millet yutmuyor. FETÖ senin taktiklerinin binlercesini yaptı. Osmanlıya hakaret sana itibar kazandırmaz, seni rezil ve zelil eder.
  Gel kendini kurtar bu bataklıktan çık, çaktırmadan İslam düşmanlığı, Erdoğan düşmanlığı yapma.

 13. Gerçekten inanarak örtündüğün izlenimi vermiyorsun rol yaptığın yüzündeki sahtekarlıktan anlaşılıyor. Sen gel eline verilmiş metni oku 600 yıl önce olmuş bir olayı bugünkü kafayla yorumla iftiralar dolu metni oku, amacının ne olduğu , kim için bunu yaptığın kim bilir

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz