Aşkım Burçe Tunay

Aşkım Burçe Tunay İstanbul Akademik Cimnastik Spor Kulübü Sporcusu olarak spor kariyerini sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Mayıs ayında İstanbul, Kadıköy’de dünyaya gelen Aşkım Burçe Tunay boğa burcudur, boyu 1.55 cm, kilosu ise 48’dir. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

İstanbul Akademik Cimnastik Spor Kulübü Sporcusu olan Tunay, Kayseri Erciyes Üniversitesi Yaz Spor Okulu’nda cimnastik sporu’na başlamıştır. 2007 yılında, 7 yaşında iken lisanslı sporcu olarak başladığı kariyerini artistik cimnassit ve trampolin olarak devam ettirmiştir. 2010 yılında İstanbul’a dönüşünde tamamen Trampolin üzerine kariyerini sürdürmeye karar vermiştir.

Aşkım Burçe Tunay başarıları;

2012 – I.Etap Kulüplerarası Yarışması (6.’cı)
Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası – (I. Seri ve II. Seri ile Türkiye Şampiyonu)

2016 yılında İspanya’nın Valladolid Şehri’nde düzenlenmiş olan Avrupa Şampiyonası’na katılmıştır. Ardından yine aynı sene, İtalya Brescia’da final yaparak, 6. ve Portekiz Santerem’de yine final yaparak 4. olmuş ve en iyi derecesini yapmıştır.

Okullararası Trampolin Türkiye Şampiyonası’nda okulunu Maltepe Anadolu Fen Lisesi’ni temsil etmiş ve İstanbul 1.’si olarak katıldığı şampiyonadan okuluna Türkiye 3.lüğünü kazandırmıştır.

En son televizyon ekranlarının sevilen yarışmalarından Acun Ilıcalı tarafından sunulan Survivor 2020 yarışmacıları arasına dahil olmuş ve yarışmada Ünlüler takımında yarışan isimlerden olmuştur. Yarışmaya diskalifiye olan yarışmacıların yerine dahil olduğu belirtilmiştir.

3 Yorumlar

  1. HADİ BE ORDAN. 58 KG OLAN BİRİ 1,67 BOYUNDA OLSA HEMEN BELLİ OLUR.KİLOLO BALIK ETLİ OLUR. EGER KİLOSU 58 İSE O KIZIN BOYU EN FAZLA 1,60 DIR.GÖZ VAR İZAN VAR

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz