Ardan Zentürk

1955 doğumlu, gazeteci yazar Ardan Zentürk, İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiştir.

Babası Dr. Neşet Adnan Zentürk’tür, doktorluğun yanı sıra geçmiş dönemin önde gelen gazete ve dergilerinde yazmış bir isimdir.

Günümüzde Star Gazetesi yazarlığı, televizyon programcılığı, belgesel yapımcısı ve haberci kimliği ile çalışmalarını sürdüren Ardan Zentürk, köşe yazarlığının yanı sıra kendisine ait Zentürk Yapım Yayın isimli bir şirketin sahibidir. Şirket TRT’de Sınırlar ve İnsanlar isimli bir program hazırlamaktadır.

Geçmişten günümüze Tercüman, Güneş ve Günaydın gazetelerinde dış haber ağırlıklı yorumculuk. Dünya gazetesi Politika Terası köşesi siyasi yorumculuğu, Türkiye gazetesi Avrasya-Strateji sayfası yazarlığını sürdürmüştür. HBB, Star TV, Kanal D ve Kanal 6’da üst düzey görevlerde yer almıştır.

Yazmış olduğu bir yazıda, babasının doktor olduğunu, hatta dedesinin ve dedesinin dedesininde doktorluk yaptığını belirtmiştir. 1800’lü senelerde patlak veren Avusturya – Macaristan İmparatorluğu ile Çarlık Rusya’sı sonrası Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Macar Abdullah Paşa’nın torunlarından olduğunu aktarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz