Alona Kral

Alona Kral hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel isim Rusya’nın Sibirya Bölgesi’nde doğmuştur. Rus asıllı Alona Kral eğitim hayatını Ekonomi Bölümü üzerine tamamlamıştır. Daha sonra Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Üniversite döneminde iken Uğurkan Erez ile tanışmış ve mankenlik kariyerine başlamıştır.

Günümüzde model ve oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir.

Alona Kral evli mi? eşi kim? boyu, kilosu kaç?

Tatil için bulunduğu Antalya’da İlhan Zeytun ile tanışmıştır. Çift daha sonra evlenmiş, güzel isim evlendikten sonra Müslüman olmuştur. İlhan Zeytun ile evliliğinden Uzay ve Zahar isimlerinde iki oğlu vardır. Eşi iş adamı İlhan Zeytun aslen Diyarbakır’lıdır, Kuruçeşme Kahvesi’nin ortağı’dır.

Boyu 1.80 cm, kilosu 59, burcu ise aslan’dır.

Türkiye’de en beğendiği mankenler Sema Şimşek ve Özge Ulusoy’dur. Türk oyunculardan ise Kıvanç Tatlıtuğ, Ayla Algan ve Gülse Birsel’i beğenmektedir.

Alona Kral geçmiş dönemde TRT1 ekranlarında yayınlanan Filinta dizisinde Vivian karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Show Tv’de yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde İvana karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Kaçak isimli dizi de ise Rus mafyanın koruması Katerina karakterine hayat vermiştir. Rol aldığı Kaçak dizisi için Kick Boks dersi almıştır. Hayatının her döneminde spor ile iç içe olduğunu dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz