Alina Akçay

0

Alina Akçay Fox Tv ekranlarında yayınlanan Gülümse Kaderine isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Minik oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alina Akçay Kaç Yaşında?

Oyuncu olarak Hande Aytar Ajans bünyesine bağlı çalışmalarını sürdüren minik oyuncu Alina Akçay 8 yaşındadır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2022 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Gülümse Kaderine isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Eda karakterinin çocukluk yıllarını canlandırmıştır. Eda karakterini dizi de Bahar Şahin canlandırmıştır.

Daha önce reklam ve katalog çalışmaları için kamera karşısına geçmiştir. Lıcape Kozmetik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Fiji Mayo reklam filmi bazı çalışmalar gerçekleştirdiği kurumsal marklar olmuştur.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @alinaakcay ‘dır. Resmi instagram hesabı ebeveyleri tarafından yönetilmektedir. Jimnastik sporu ile ilgilenmektedir. Henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Göz rengi yeşil, saç rengi ise kahverengi’dir. Boyu 1.10 cm, kilosu 20 civarında olan minik oyuncu gelişim çağında olduğu için boy ve kilo bilgileri değişmektedir.
Oynadığı Diziler:

2022 – Gülümse Kaderine (Eda Çocukluk yılları)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz