Ali Fatinoğlu

Ali Fatinoğlu hakkında merak edilen aslen nereli? ne iş yapıyor? evli mi? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İş Adamı ve Sanayici Ali Fatinoğlu Ataköy Muhittin Üstündağ İlkokulu, Ataköy Muhittin Üstündağ Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır.

Fatinoğlu Holding ortağı olan Ali Fatinoğlu şirketleri bünyesinde yurt içinde 10 Binin üzerinde bayi ve 78 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Banyo grubu bünyesinde Akrilik banyo küveti ve Duş teknesi, Duşakabin, Gömme rezervuar, Rezervuar iç takımı ve Çöp öğütme makinesi gibi ürünler üzerinden sektörün öncü isimlerindendir.

Daha önce CHP Bakırköy Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Ataköy’de büyüyen Fatinoğlu Galatasaray Kulübü Genel Kurul Üyesi’dir.

Babası Abidin Nesimi Fatinoğlu’dur. Yazar, düşünür olan babası Abidin Nesimi aslen Bingöl Kiğı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiştir. Baba tarafından aslen Bingöl’lüdür.

Evli ve, bir oğlu bir de kızı vardır.

2019 yerel seçimlerinde DSP Bakırköy Belediye Başkan Adayı olduğu açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz