Ahmet Maranki

1956 yılında dünyaya gelen Ahmet Maranki İstanbul’da lise eğitimi tamamlamış ardından Tütün Eksperleri Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Staj eğitiminin ardından Maliye Gümrük Tekel Bakanlığı bünyesinde bir çok kademede çalışmıştır.

Türkiye’nin Lokman Hekimi ve Bitkilerin efendisi olarak kabul edilen Ahmet Maranki, aslen Kastamonu İnebolu İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Okuma yazma bilmeyen marangoz bir babanın evladıdır. Üç kardeştir. Yüksek Hemşire Elmas Maranki ile evli ve bu evliliğinden üç kızı vardır.

1981’de İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Maranki 1986 senesinde Sosyal Siyaset bölümünde master, 1990 yılında ise Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

1991’de Azerbaycan tarafından davet almış, Türkiye adına görev yaptığı ilgili birimin baş uzmanı olarak Azerbaycan’a gitmiş, 10 yıl orada yaşamış, araştırmalar yapmış ve üniversitelerde ders vermiştir.

Ayrıca Azerbaycan Milli Meclisinde danışmanlık görevini üstlenen Ahmet Maranki Agent Mukaveleleri ve Türkiye Azerbaycan Harici İktisadi Alakaları isimli kitapları yayımlamıştır. 1998’de Azerbaycan’da Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı seçilmiştir.

1990’da Blim ve Buluş Adamları Derneği Genel Sekreterliği yapmış, The Institute for Cross Cultural Health isimli enstitünün başkanlık görevini üstlenmiştir. Spor ile iç içe olan Prof. Dr. Ahmet Maranki, tekvando, siyah kuşak judo ve Shiatsu hocası olarakta spor dünyasında yer almıştır.

Kendisine ait eserlerden bazıları ise, Profilaktik Masajla Mucizevi Tedaviler & Pratik Uygulamalı, Kendi Kendine Noktalarla Mucizevi Tedaviler, Kozmik Bilim ve Bilinçle Yaşam Enerji, Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler, Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler, Şifalı Taşlar, Kozmik Detoks Sağlıklı Diyet, Şifalı Kürler ve Beyaz Ölüm.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz