Ahmet Akbey

Ahmet Akbey Aslanlara fısıldayan adam olarak tanınmaktadır. Sosyal medya paylaşımlarının yanı sıra başarılı iş hayatı ile dikkatleri üzerine çeken ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Akbey Kimdir?

Ahmet Akbey Aslanlarla kurduğu iletişimle ‘Aslanlara fısıldayan adam’ olarak tanınmaktadır. Hayvanlar ile aynı dili konuşmak ve onları duymak için emek, sabır, özveri ve sevginin önemine değinen ünlü isim, bir kaç sene önce yavru aslanların eğitimi ile ilgilenmeye başlamıştır. Kendisine hediye olarak verilen yavru aslanı eğiterek aslan terbiyeciliğine başlamıştır. Daha sonra 3 aslan yavrusunu büyütmüş, kısa süre içinde aslanlarla çok iyi bir iletişim kurmuştur.

Ahmet Akbey Nereli?

Ahmet Akbey aslen Diyarbakır’lıdır. 1979 yılının Ocak ayında Diyarbakır’da doğmuştur.
Ahmet Akbey1
Aslanların her zaman güçlü bir figür olduğunu dile getiren Akbey, “İnsanlar aslanların kendi yavrularını seven, büyüten, koruyan bir aile olduğunu ve gruplar halinde dolaştıklarını göz ardı etmiştir. Ben aslan ile insan dostluğunu gözler önüne serdim. İster vahşi olsun ister ise evcil olsun tüm hayvanlar ile insanlar arasında gerçek ve karşılıksız sevgi olduğunda dostluk ve beraber yaşamak mümkün olabiliyor. Unutulmaması gereken en önemli duygu sevgidir. Hayvanlar aleminde davranışlarının temelini içgüdüler oluşturur” açıklamasında bulunmuştur.

Hayattaki bir çok zorluğu ise hayvanlarla dostluklar sayesinde aştığını dile getirmiştir.

Yapmış olduğu bir açıklama da ise şu ifadelere yer vermiştir. “Hayvanların var olmaları bana hayatın sunduğu eşsiz birer hediyedir. İnsanlar ve hayvanlar arasında sürekli bir bağ bulunmaktadır. Kurulan bu özel bağ ile insan kendini daha mutlu ve değerli hissettiği gibi, yaşadığı dış dünyaya da faydalı ve iyi bir birey olmasına neden oluyor. Aslanlarla hayatıma girdikleri günden beri bir aile gibiyiz. Evlatlarım gibi onları besliyor, ihtiyaçlarını karşılıyor, oyun oynuyor ve onları seviyorum. Beraber geçirdiğimiz her an benim için çok kıymetli. Hayvanlar ile aynı dili konuşmak ve onları duymak istiyorsanız, emek, sabır, özveri ve sevgiyi unutmayın”.

Aldığı ödüller: AFR
Eğitim: Duhok Üniversitesi

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ahmet_akbey_ ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz