Zümrüt İmamoğlu

Zümrüt İmamoğlu günümüzde TÜSİAD Baş Ekonomisti olarak görev almaktadır. Televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitim ve çalışma hayatı.

Zümrüt İmamoğlu İstanbul Teknik Üniversitesi7nden mezun olmuş ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisans derecesini almıştır. Daha sonra Amerika, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Ekonomi Doktorası yapmıştır.

2015’ten günümüze TÜSİAD Baş Ekonomisti olarak çalışmalarını sürdüren Zümrüt İmamoğlu, daha önce Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi Betam bünyesinde Uzman Araştırmacı olarak Türkiye ekonomisi üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Kadir Has ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans ve doktora düzeyinde dersler vermiştir.

Ekonomist Zümrüt İmamoğlu’nun ana çalışma alanları Makroekonomi ve Uluslararası İktisat’tır. Bloomberg HT ve CNBC-e gibi televizyon kanalları, ekonomi dergi ve gazetelerinde güncel iktisadi gelişmeleri yorumlamaya devam etmektedir.

Maalesef tüm araştırmalarımıza rağmen doğum yeri, doğum tarihi, yaşı, medeni durumu evlilik hayatı gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz