Züleyha Kuru

Züleyha Kuru hakkında merak edilen moda kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Ankara doğumlu Züleyha Kuru, eğitim hayatında lise ve üniversite de Moda Tasarım bölümü okumuştur. Ardından Londra’da sahne ve kostüm tasarımı eğitimi almıştır. Ankara Başkent Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Boyu 1.68 cm, kilosu 45, burcu ise başak’tır.

​2014 yılında kendi markasını kuran ünlü modacı, tasarımlarında dikkat çekici ve naif detaylara sahiptir.

​Kadınlarda var olan iç güzelliği, dişiliği ve zarafeti ortaya çıkaran, alışılmadık kesim tarzlarıyla birçok ünlünün vazgeçilmezi olmuştur.

Çizgisini bozmadan her yıl çıkarttığı birbirinden eşsiz Gelinlik, Gece Elbisesi ve Smokinleri ile sıradanlıktan uzak ve alışılmışlığın dışındadır. ​Ankara’da ve İstanbul Nişantaşı’nda Showroomları vardır. ​Newyork, Paris, Venedik, Cuba ve dünyanın birçok yerinde koleksiyon çekimleri gerçekleştirilmektedir. Tasarımları aynı zamanda Vakko Wedding’inde dikkatini çekmiştir. Birlikte bir iş birliği yapılarak Züleyha Kuru gelinlik tasarımları Vakko Wedding’te yerini almıştır. Ajda Pekkan, Türkan Şoray, Burcu Esmersoy, Bengü, Çağla Şikel ve daha bir çok ünlü ile çalışmıştır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz