Ziya Erdal

Ziya Erdal Türk futbol dünyasının başarılı isimlerindendir. Son dönemlerdeki performansı ile bir çok büyük kulübün transfer listesinde yer almaktadır. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Ziya Erdal aslen Sivas Zara’lıdır ve Sivas’ta doğmuştur. Boyu 1.74 cm, kilosu 72, burcu ise oğlak’tır. Sivas’ta doğduktan sonra 3 yaşına kadar memleketinde yaşamış, daha sonra ailece İstanbul Ümraniye’ye göç etmişlerdir. Babası inşaat işçisi, annesi eve hanımı’dır. Kezban isminde bir kız kardeşi vardır.

Ziya Erdal oynadığı takımlar;

Futbol kariyerine 2001 yılında İstanbul Ümraniye ekiplerinden, Yamanspor takımı alt yapısında başlamış daha sonra 2006 yılında Demir Grup Sivasspor takımı alt yapısına geçiş yapmıştır. 2009 yılında Kırşehirspor, 2009 ve 2012 yılları arasında ise Bağcılar Spor Kulübünde top koşturmuştur. Anadolu Üsküdarspor takımında da kiralık oynayan Erdal, 2013 yılından bu yana ise Sivasspor takımının değişilmez futbolcusu olarak kariyerini sürdürmüştür.

Başarılı futbolcu 2011 yılında dahil olduğu Türkiye A2 Milli takımında ise toplam 7 kez Milli formayı giymiştir. Defansın solunda oynayan tecrübeli oyuncu Sivasspor takım kaptanı’dır.

Evli mi?

Tecrübeli futbolcu 2018 yılında Tuba Yiğit ile evlenmiştir. Düğün İstanbul’da gerçekleşmiş, nikah şahitliğini ise Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Teknik Direktör Tamer Tuna üstlenmiştir.

Sürati, hızı, hücuma katkısı ve müthiş sol ayağı ile uzun yıllar başarılı performansını A Milli takım forması ile taçlandırmak istemektedir. Hücum yapmayı ve takıma ofansif katkı yapmayı seviyor, hızlı ve agresif bir oyuncudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz