Zihni Çakır

Zihni Çakır son dönemde katıldığı televizyon programları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Zihni Çakır Kimdir?

Zihni Çakır gazeteci, yazar. Özellikle Ergenekon Örgütü ile yayınlanan kitapları ile tanınmaktadır. Son dönemde Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Derin Gündem isimli programda Merve Şebnem Oruç, Duygu Çuhadar ve Mehmet Faraç ile birlikte yer almaktadır.

Zihni Çakır Nereli?

Zihni Çakır Nizip’lidir. Aslen Gaziantep Nizip İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Nizip doğumludur.

Vatani görevini Marmaris’te Aksaz Deniz Üssü’nde Bahriye olarak tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Çeşitli mecralarda muhabir ve yönetici olarak görevler üstlenen Çakır, geçmiş dönemde Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi’ne bağlı Türkeli yayınının yazı işleri müdürü olarak da çalışmıştır.
zihni cakir3

Zihni Çakır Kaç Yaşında?

Zihni Çakır 54 yaşındadır. Doğum tarihi 1969.

Kitapları

Zihni Çakır’ın Ergenekon örgütü hakkında çok sayıda kitabı bulunuyor. 2008 yılında Ergenekon davalarıyla ilgili olarak “soruşturmanın gizliliğini ihlal” suçundan 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. 2009 yılında mahkemenin kendisini Kod Adı Darbe isimli kitabı ile ilgili kaynakları açıklamaya zorladığı konusunda şikayette bulunmuştur. Kitap, diğer konuların yanı sıra ” [Özdemir] Sabancı cinayetinin Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ ve subay Hüseyin Pepekal tarafından organize edildiğini savunmuştur.

Ergenekon’un Çöküşü,
Kod adı Darbe: Gizli Belgeler, Telefon Dinleme Kayıtları ve Krokilerle Ergenekon’un Kodları, NEDEN? (2008)
Ergenekon’un Çöküşü 2: Dünden Bugüne Devletin Derinliklerindeki Kirli İlişkiler, NEDEN?, (2008)
Konsept Savaşı: Ercümen-i Daniş Sarmalında Konsep Savaşı, NEDEN? (2008)
Gladio Korku İmparatorluğu (2009)

Resmi instagram hesabı @zihnicakir ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz