Zidan Sertdemir

1

Zidan Sertdemir oynadığı futbol ile gönülleri fethetmeye devam ediyor. Genç futbolcu gelecek yıllarda isminden bir hayli söz ettireceğe benziyor. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zidan Sertdemir Kimdir? Nereli?

2005 yılında Danimarka’da dünyaya gelen Batuhan Zidan Sertdemir henüz genç yaşına rağmen bir çok Avrupa devini peşine takmayı başarmıştır. Henüz Türkiye’de aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Fizik gücü yaşıtlarına göre üst düzeyde olan Batuhan, deyimi yerindeyse raket gibi bir sol ayağa sahiptir. Ara pasları, oyun zekası, tekniği ve fiziği ile üst düzey futbolcu olma yönünde kariyerine devam etmektedir.

Günümüz itibariyle Almanya Bundesliga ekiplerinden Leverkusen takımında forma giymektedir. Ancak Arsenal ve Ajax dahil bir çok Alman ekibinin transfer listesinde yer alan Zidan’ın her an tranfer olabileceği de kaynaklar arasında geçmektedir. Daha önce doğup büyüdüğü Danimarka’da FCN takımı alt yapısında futbola başlamıştır. Daha sonra Nordsjaelland ve Bröndby takımlarında forma giymiş, 1 Tem 2021 tarihinde 2.50 mil. Euro karşılığında Leverkusen takımına transfer olmuştur.

Her ne kadar Almanya Bundesliga’da forma giysede, Bundesliga ligi hayalleri arasında değildir. Asıl oynamak istediği ligin Premier Lig’i olduğunu belirtmiştir.

Danimarka Milli takımı alt yapı kategorilerinde forma giymektedir. Ayrıca bir çok kaynakta Türkiye Milli takımı yerine Danimarka Milli takımını seçtiği yönünde haberler bulunmaktadır.

Orta sahanın ortasında maestro görevini üstlenen genç futbolcu 2022 yılında Transfermarkt verilerine göre 2005 doğumlu en değerli 7 futbolcu arasında yer almıştır. Diğer futbolcular ise şu şekildedir:

7. Antonio Nusa – 1.5 Milyon Euro
6. Batuhan Zidan Sertdemir – 2 Milyon Euro
5. Mathys Tel – 2 Milyon Euro
4. Paul Wanner – 2 Milyon Euro
3. Arda Güler – 2.2 Milyon Euro
2. Roger Fernandes – 4 Milyon Euro
1. Noah Mbamba – 5 Milyon Euro

Milli Takım Kariyeri:

Danimarka U19 (2 maç)
Danimarka U17 (5 maç 5 gol)
Danimarka U16 (4maç 2 gol)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz