Zeynep Saadet Doğangün

Zeynep Saadet Doğangün Tozkoparan İskender dizisinde Pelin karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Ekran severlerin hakkında bir çok sorunun cevabını araştırması sonrası hazırladığımız biyografisi sizlerle. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zeynep Saadet Doğangün Kimdir?

2006 yılında dünyaya gelen Zeynep Doğangün İstanbul doğumludur. Rol aldığı Tozkoparan İskender dizisinde Pelin karakterini canlandırmıştır. Oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Henüz İlkokul döneminde iken tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. İlkokul ve Ortaokul eğitiminin ardından İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2021 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tozkoparan İskender dizisi ile gerçekleştirmiştir. Dizide ayrıca Mona Begüm Çalış, Çağan Efe Ak, Hayrettin, Sera Tokdemir, Yağız Kılınç, Mehmet Emin Kadıhan ve Leya Kırşan gibi isimler de rol almıştır.

Hakkında youtube video kanalında bir soru cevap videosu da bulunmaktadır. Zeynep Saadet Doğangün‘ün videoda sorulan sorulara verdiği bazı cevaplar ise şu şekildedir.

En sevdiği renk pembe. Hobileri kitap okumak, dans etmek, tiyatro, film ve dizi izlemek. Ayrıca favori dizileri How I Met Your Mother ve Friends adlı dizilerdir. Koç burcu olan Zeynep Saadet Doğangün’ün maalesef doğum günü gün ay olarak net bilinmemektedir. Dans etmekten büyük keyif almaktadır. Bazı youtube ve instagram paylaşımlarında da dans videoları mevcuttur.

Zeynep Saadet Doğangün Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu

Zeynep Doğangün 15 yaşında ve 1.64 cm boyundadır. Kilosu ise 47’dir. Resmi instagram hesabını @zeynepdogangunn kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 29,6bin civarındadır. İlker Coşkun Manager, Casting Director bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz