Zeynep Kartal

Zeynep Kartal kimdir? aslen nereli? Moda kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yaşantısını İngiltere’de sürdüren ünlü modacı özellikle 2016 yılında Paris, Londra ve New York’ta moda haftalarında İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile yurt dışında büyük ses getirmiş ve uluslararası moda dünyasından tam not almıştır.

Dünyaca ünlü isimler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen ve tasarımları tercih edilen Zeynep Kartal Lady Gaga, Michelle Keegan, Amanda Holden, Debecca Adlington, Cheryl Cole, Coleen Rooney ve Whitney Port gibi isimlere sıkça elbise tasarımları hazırlamaktadır.

Bursa’da dünyaya gelmiştir, henüz 10 yaşında iken Bursa‘da terzilik kursuna başlamıştır.

Moda Tasarımcılığı üzerine üniversite eğitimini tamamlamış 20 sene Türkiye’de tekstil alanında bir çok pozisyonda görev yapmıştır.

Daha sonra eşinin işleri nedeni ile Manchester’a taşınmıştır. İngiltere’ye gittiğinde çok az İngilizcesi olduğu için Manchester City Koleji’nde iki sene moda tasarımı okumaya karar vermiştir.

Mezun olduktan sonra Manchester City Koleji’nden öğretmenlik yapması için teklif bile almıştır.

İki sene kadar bir modacının yanında çalışmış, daha sonra eşininde desteği ile kendi koleksiyonlarını hazırlamaya karar vermiş ve moda dünyasına sağlam bir giriş yapmıştır. Dünyaca ünlü modacı Zeynep Kartal baba tarafından aslen Konya‘nın İsmil Kasabasındandır. Doğum tarihi, boyu, kilosu ve burcu gibi bilgilere maalesef ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz