Zeynep Avcı

Zeynep Avcı özellikle Almanya’da katıldığı O Ses Almanya (The Voice of Germany) yarışması ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Başarılı şarkıcı hayatı ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zeynep Avcı Kimdir? Aslen Nereli?

1983 yılında Almanya’da dünyaya gelen Zeynep Avcı hem anne, hemde baba tarafından aslen Zonguldak’lıdır. Almanya’da doğmuş büyümüştür. Ailesi 1976 yılında Türkiye’den Almanya Berlin’e göç etmiş ve orada doğmuş yetişmiştir. Ailesinin tek kız çocuğudur, kendisinden büyük bir abisi ve kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır.

Almanya’da 10 yaşında iken Alman Batı eğitimi almıştır. Akabinde ise Ud Virtüözü ve müzisyen Nuri Karademirli ile birlikte çalışma fırsatı elde etmiştir. Daha sonra Türk Sanat Müziği ve Teori eğitimi almıştır. İlk sahne deneyimini ise 16 yaşında iken yaşamıştır.

2021 yılında Almanya’da katıldığı şarkı yarışması ile tüm Almanya dahil, Türkiye’de de büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Katıldığı ilk turda seslendirdiği Yalan isimli şarkı ile tüm jürileri kendisine döndürmeyi başarmış ve bir üst tura geçmiştir. İkinci turda ise usta sanatçı Zerrin Özer’in seslendirdiği Kıyamam isimli şarkı ile yine büyük bir beğeni kazanmış, jüriler ile birlikte salondaki izleyenleri büyülemeyi başarmıştır. Tüm salon Zeynep Avcı‘yı ayakta alkışlamışlardır. İlk turda jürilerden Johannes Oerding’i seçmiş ve yoluna Johannes ile birlikte devam etmeye karar vermiştir.

Çok küçük yaşlarda müzik eğitimi almaya başlayan Avcı yarışmaya bir arkadaşının teşvik etmesi ile başvurmuştur.

Zeynep Avcı Kaç Yaşında? Evlimi? Çocuğu Varmı?

İki evladı olan Zeynep Avcı evlidir. 2022 yılı itibariyle 39 yaşında ve koç burcudur. Almanya’da doğup büyümüş olmasına rağmen Türkçe’yi de ana dili olarak konuşmaya devam etmekte, Almanca’yı ana dili olarak konuşabilmektedir.

Resmi instagram hesabını @zeynepavci_official kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 168bin civarındadır. The Voice of Germany yarışmasında yarışmacılar ile ilk röportajı ve yarışmacıların tanıtımını yapan Elif Demirezer‘de Türk asıllı bir sanatçıdır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz