Zeynep Altıok

1969 doğumlu siyasetçi Zeynep Altıok’un annesi Felsefeci Füsun Hanım, babası ise Şair Metin Bey Altıok’tur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü mezunudur.

Mezuniyetin ardından İletişimciliği meslek olarak seçmiş, 19 sene çokuluslu reklam ajanslarında müşteri ilişkileri koordinatörlüğü, grup yöneticiliği yapmıştır. Kariyerini profesyonel iletişim danışmanı olarak sürdürmüş, 1993’te babası Metin Altıok’u yitirdikten sonra, bu acının ardından şairi ve Sivas utancını unutturmamak için yazdığı yazıları, denemeleri, yaptığı kültür ve sanat söyleşilerini çeşitli gazete ve dergilerde yayımladı. Ayrıca bunları ilk yapıtı olarak Yıldız İzi adıyla bir kitapta topladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kültür Sanat Platformu Kurucusu Zeynep Altıok ayrıca insan hakları alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazmış olduğu 2 deneme, ikide derleme kitabı bulunmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Altıok CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve CHP Parti Meclisi Üyesi olarak görev yapmıştır.

En son 2015 genel seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili olarak meclise giren Zeynep Altıok Ankara doğumludur. Baba tarafından aslen İzmir’lidir. Oğlak burcudur.

Babası 1993 Sivas katliamında yaşamını yitiren Bergama doğumlu şair, ressam ve felsefe öğretmeni Metin Altıok’tur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz