Zekeriya Tüysüz

0

Zekeriya Tüysüz 2018 yılında Sayıştay’da denetim işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevine atanmıştır. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? memleketi gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılında aslen Trabzon Yomra’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul tahsilini Trabzon’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1981 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Sayıştay’da çalışmaya başlayan Zekeriya Tüysüz, 2000 yılında Yüksek Lisans, 2009 yılında ise Gazi Üniversitesinde Doktora yapmıştır.

Bir dönem Kamu Kurumlarında Risk Yönetimi konusunda, İngiliz Sayıştayı ile yürütülen bir proje kapsamd ile İngiltere’de bulunmuştur.

Mesleki makaleler ile birlikte Mozayiğin Ötesi: Küreselleşen Bir Çağda Kültürel Kimliklerin Sorgulanması ve Global Kültüre Doğru isimlerinde iki, çevirisi ile Küreselleşme ve Yoksulluk adlı bir yazısı yayınlanmıştır. Ayrıca Mükemmeliyetçilik ve BÜyük Fikirlerin Küçük Kitapları : Siyaset adlı iki kitabın altına imzasını atmıştır.

En son yine Sayıştay’da çalıştığı dönemde Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Zekeriya Tüysüz evlidir ve bu evliliğinden 3 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz