Zehra Gülüç

Zehra Gülüç hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? doğum tarihi, eğitimi, mezun olduğu okul, müzik kariyeri, şarkıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılında dünyaya gelen başarılı isim aslen Tunceli Dersim’lidir. Ailesi uzun yıllar önce Mersin’e göç etmiş Zehra Gülüç’te Mersin’de dünyaya gelmiştir. 3 kız kardeş olan başarılı isim ailenin en büyük kızıdır. Henüz boyu, kilosu ve burcu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

2014 senesinde babasının bir trafik kazası sonucu yitirmiştir. Kız kardeşleri ve annesi ile birlikte yaşamaktadır.

Zehra Gülüç eğitim hayatı, mezuniyeti;

Kırıkkale Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü mezunudur. Öğretmen olmak üzere eğitim hayatını sürdüren Gülüç Lise eğitimini ise Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde tamamlamıştır. Öğretmen olmasına bir ay kala şarkıcılığa adım atmıştır. Özellikle üniversite döneminde arkadaşlarının da desteği ile ilk şarkılarının cover olaran internet’te paylaşmıştır. Hem ses tonundaki özellik, hem hakimiyeti hem de başarılı müzik bilgisi ile her geçen gün hayran kitlesini arttırmayı başarmıştır.

Cennetten Çicek;

Youtube video sitesinde seslendirdiği ve klibinin yayınlandığı Cennetten Çiçek isimli şarkı ile kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Şarkının klibi günümüz itibariyle 100 Milyon’a yakın bir izlenme elde etmiştir. DMC etiketi ile yayınlanan Cennetten Çiçek genç sanatçının ilk profesyonel klip çalışması olmuştur.

Özellikle Erol Köse ile yolu kesiştikten sonra profesyonel müzik basamaklarını hızla tırmanmaya başlamıştır.

1 Yorum

  1. Ah ne hayatlar ne hayatlar ister istemez imrendiğimiz hayatlarda ne yıkıntılar var da bilmiyoruz ki bilsek de dünyalık bir heves işte Rabbim bizleri ıslah etsin ??

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz