Zehra Cücük

0

Zehra Cücük son zamanlarda özellikle Youtube video sitesinde yayınlanan ve seslendirdiği şarkılar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Peki kaç yaşında? aslen nereli? burcu nedir? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen Zehra Cücük baba tarafından aslen Kahramanmaraş Elbistan, kütüğüne kayıtlıdır. Ortaokul döneminde iken yıl sonu gösterisinde söylediği şarkı ile dikkatleri üzerine çekmiş, daha sonra şarkıları Youtube video kanalına yüklemeye başlamıştır. Lise mezunu olan başarılı isim üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 23,9bin civarında, bu sayı youtube video kanalında ise şimdilik 47B civarında seyretmektedir.

Çok küçük yaşlardan itibaren kendi kendine şarkıları söylemeye başlamış, o yıllardan itibaren doktor veya öğretmen olmak istediğini ana günümüzde müziği kendisine meslek edinmek istemektedir. Özellikle son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran Billie Eilish‘i çok beğendiğini belirtmiştir. Bunun dışında sevdiği isimler arasında Emir Can İğrek, Onur Can Özcan, Dktt ve Yyk gibi gruplarda yer almaktadır.

Eğitimini konservatuvar’da değil Psikoloji alanı üzerine devam ettirmek, diğer yandan müziğide sürdürmeye karar verdiğini, bir süre hobi olarak ta kalabileceğini ama zamanın neler getireceğini de henüz kestiremediğini dile getirmiştir. 2019 yılında Küçük Çiftlik Park’ta Gripin ile aynı sahneyi paylaşmıştır.

Youtube video kanalında, İkiye On Kala – Bütün İstanbul Biliyo, Makyaj, Bekle Dedi Gitti, Beni Sen İnandır, Bundan Öte Ayrılık Var, Eskimiş Senelere, Gönülçelen, Mühür, Suç Mahalli, Bedel ve daha bir çok şarkı ile büyük beğeni kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz