Zakir Kaya

3

Zakir Kaya hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1963 yılında Ağrı’nın en büyük köyü, Merkez’e 7 km uzaklıktaki Eskiharman Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlköğetim eğitimini, Ramiz Erdem İlkokulu ardından, Atatürk Ortaokulu, Naci Gökçe Lisesi ve Tiyatro Sinema Eğitimi ile eğitim hayatını tamamlamıştır.

Geçmiş yıllarda memleketinde, Marketçilik, Nakliyecilik, Halıcılık, Çanta İmalatı gibi bir çok işte faaliyet göstermiştir. Ağrı’da Küçük Sanayi Sitesi kurucularındandır, ayrıca Ağrı MTK Başkanlığı ve uzun dönem Denetleme Kurul Başkanlığı yapmıştır. Halkçı Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ağrı’daki kurucus isimlerinden olan Zakir Kaya, 5 sene Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Ayrıca Belediye Başkan Vekilliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Kaya, Ağrı’da ilk radyo evi kurucusudur. 2008 senesinde İzmir’de, blog yazmaya başlamış, Kaya Net FGrubu’nu kurmuş, kısa sürede 30 site, 2 Web TV, EGe Web Tv, Ege Serhat Tv, bir de haber ajansı kurmuştur.

İzmir de Kaya Haber Ajansı (KHA) sahibidir. 8 TV 2 Radyo yöneten Kaya, her sene dünya çapında 100’lerce kişi ve kurluşa ödüz veren KHA Ajansın sahibidir. Çeşitli STK tarafından yılın gazetecisi, halkın gazetecisi seçilmiş, 10 binlerce habere imza atmış, tiyatro ve sinema filmi yapmış barış ödülü sahibi. Pek çok sivil toplum örgütünde basın danışmanlığı yapmaktadır.

Son olarak edinilen bilgilere göre evli ve 9 çocuğu vardır.

3 Yorumlar

  1. Gazete dergi ve televizyon yayınları çok kaliteli çok tarafsız bir gazeteci Ağrılı olması da daha çok mutluluk verici saygı ve selamlarım Zakir Kaya ve siteyi yönetenlere kim nereli gerçekten bu işin hakkını veriyor…

  2. Dünyaya ünü yayılmış tek Ağrılı gazeteci sosyal projeleri, ilkeli güçlü bir kalem. Hep var olsun onun gibi HALK İÇİN YARARLI gazeteciler hep olmalı ,olsun….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz